Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Metn

Meta: total 24 / total_found 24 / time 0.000 / keyword[0] ilir / docs[0] 58832 / hits[0] 102385 / keyword[1] metn / docs[1] 26 / hits[1] 36 /
Opozita duhet mbajtur me shpresë!
  • 2016-11-26

Opozita duhet mbajtur me shpresë!

Mero Baze   E vetmja e mirë e gjithë kësaj fushate propagandistike kundër çeljes së negociatave, ka të bëjë vetëm me Lulzim Bashën. Siç e shikoni fjalorin e tij politik, idetë e tij për të ardhmen dhe vizioni që ka si kandidat për kryeministër, përmblidhen tek fati që nu

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?
  • 2014-03-24

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?

Nga Mero Baze   Ilir Meta m n fund u prball me nj sulm t strukturuar nga Partia Demokratike. N nj deklarat zyrtare t partis m t madhe opozitare, Ilir Meta fajsohej për sulmin dhe shkatërrimin e institucioneve të pavarura, për reduktimin e hapësirës së debatit në Kuvend për opozit

No Pic available
  • 2010-08-28

Në Sharrë, në ditën e madhe të Nënë Terezës

Reportazh Prfytyrimi i do qytetari t Tirans sa her q i duhet t kujtoj emrin “Sharr”, humbet brenda atij rrethimi ku prehen njerzit q nj dit largohen nga kjo bot, si dhe nga nj vendgrumbullim i strmadh plehrash ku hidhet gjithka q nj metropol nxjerr t panevojshme nga jetesa e vet. Dhe ky

Opozita: Presidenti të ndërhyjë për incidentin me Withers
  • 2010-08-15

Opozita: Presidenti të ndërhyjë për incidentin me Withers

Tahiri: Letra e Mets ishte skandal, Topi t bj transparencn Partia Socialiste i krkon Presidentit Bamir Topi t ndrhyj n prplasjen diplomatike mes qeveris shqiptare dhe diplomacis s Shteteve t Bashkuara t Ameriks. Nnkryetari i grupit parlamentar t Partis Socialiste, Saimir Tahiri, akuzoi dje dy kokat

No Pic available
  • 2010-08-14

Klinton, Metës: Vlerësojmë punën tuaj për Kosovën

Letra Diplomacia prmes letrave duket se po sjell edhe lajme t mira pr qeverin shqiptare, apo t paktn pr ministrin e Jashtm Ilir Meta. I vn s fundmi n qendr t vmendjes pr shkak t nj letre ankese ndaj ambasadorit amerikan n Tiran, John Withers dhe nj prgjigje tepr kritike nga Departamenti i Shtetit,

Letra e DASH, prgjigje pr Metn
  • 2010-08-13

Letra e DASH, prgjigje pr Metn

Top Channel siguron kopjen orgjinale të letrës së mbërritur në tavolinën e ministrit të Jashtëm Ilir Meta, ku që në hyrje të saj shkruhet se ajo është një përgjigje e letrës së dërguar në fund të muajit maj nga vetë kreu i diplomacisë shqiptare në Departamentin e Shtetit, obje

No Pic available
  • 2010-08-12

Investimet, Shqipëri-Liban, Komision të përbashkët

Shqipria dhe Libani intensifikojn prpjekjet pr shtimin e investimeve. Zvendskryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, takoi dje n Liban, homologun Ali Hussein Al Chami. Gjat takimit, t dy homologt shkmbyen mendime pr rritjen e mtejshme t bashkpunimit dypalsh, i cili