Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Mets

Meta: total 57 / total_found 57 / time 0.000 / keyword[0] ilir / docs[0] 58832 / hits[0] 102385 / keyword[1] mets / docs[1] 84 / hits[1] 109 /
Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki
  • 2019-03-04

Kriza politike/ Meta: Dialogoni për interesin kombëtar, pa zgjidhje do iki

Shqipëria zyrtarisht ka hyrë në krizë politike pas vendimit të opozitës për të djegur mandatet e deputetëve dhe shumëkush pyet nëse do të ndërhyjë Presidenti Ilir Meta për të ulur palët në negociata për të zgjidhur ngërçin. Teksa opozita kërkon qeveri tranzitore dhe mazhoranca

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?
  • 2014-03-24

Prse PD ka t drejtë pr Ilir Metn?

Nga Mero Baze   Ilir Meta m n fund u prball me nj sulm t strukturuar nga Partia Demokratike. N nj deklarat zyrtare t partis m t madhe opozitare, Ilir Meta fajsohej për sulmin dhe shkatërrimin e institucioneve të pavarura, për reduktimin e hapësirës së debatit në Kuvend për opozit

No Pic available
  • 2011-04-20

Çifti në garë

Nga Artan Mullaj Krert e LSI- s shprthejn optimizmin në tribuna dhe ekrane bashkë me ndjeksit e tyre n fushatn e zgjedhjeve vendore dhe mir bjn. Pr m shum q as ata, as vet kreu i tyre, nuk e dinë dhe nuk mund ta dinë se çdo të ndodhë me forcën politike q prfaqsojn dhe me koalicionin n pusht

No Pic available
  • 2011-01-17

Hetimi i Mets, ne pritje te përgjigjes nga SHBA

17/01/2011  Kërkesa e Prokurorisë. Për përgjimin do mundësohet sigurimi i provës në gjykatë Parashikimi i nenit 317, mbi provat e administruara nga Prokuroria. Rastet precedente TIRANE- Nxjerrja e vërtetësisë së video-skandalit Prifti-Meta është kthyer në një nga veprimet p

No Pic available
  • 2010-08-30

MPJ: Kriteret e reja për ambasadorët

Belortaja: Diplomatt e rinj, me CV akademike t specifikuar dhe rezultate Reformimi i diplomacis shqiptare duket se do t prfshij edhe arsimimin e prfaqsuesve shqiptar kudo npr bot. Pak dit pas mbylljes s Konferencs s Ambasadorve, zvendsministri i Jashtm, Selim Belortaja, deklaroi se masteri n ekonomi

Meta: Duhet reformë e thellë në shërbimin diplomatik shqiptar
  • 2010-08-26

Meta: Duhet reformë e thellë në shërbimin diplomatik shqiptar

Konferenca Krert e shtetit i krkojn ambasadorve “diplomaci ofensive” pr prioritetet e politiks s jashtme N ditn e par t Konferencs s Ambasadorve, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, duke mos kursyer vlersimet pr punn e ambasadorve shqiptar npr bot krkoi q n shrbimin dip

No Pic available
  • 2010-08-26

Almir Rrapo pret akuzat nga paraburgimi te 313

Ish-zyrtari Almir Rrapo ndodhet i paraburgosur n qelit e Burgut 313 n Tiran. M 22 korrik, Gjykata e Apelit vendosi masn e siguris 60 dit burg pr t’u dhn koh autoriteteve t Shteteve t Bashkuara t Ameriks pr t sjell dosjen e plot me akuzat dhe krkesn pr ekstradimin e tij. Me t marr njoftim pr a