Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Meta +Takimi

Meta: total 1000 / total_found 3946 / time 0.008 / keyword[0] ilir / docs[0] 58832 / hits[0] 102385 / keyword[1] meta / docs[1] 51992 / hits[1] 145657 / keyword[2] takimi / docs[2] 57645 / hits[2] 74015 /
Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam
  • 2019-04-09

Presidenti Meta pret zyrtarin e DASH-it: Ja çfarë diskutuam

Pas takimeve me kryeministrin Edi Rama dhe krerët e partive opozitare Basha dhe Kryemadhi, zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën, Matthew Palmer, ka zhvilluar një takim me kreun e shtetit Ilir Meta në Presidencë. Takimi ka zgjatur për më shumë se një orë dhe presiden

Zyrtari i lartë i SHBA sot në Tiranë, a do e zgjidhë ilaçi amerikan krizën?
  • 2019-04-08

Zyrtari i lartë i SHBA sot në Tiranë, a do e zgjidhë ilaçi amerikan krizën?

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re ditën e sotme, pasi në Tiranë pas pak orësh do të zbarkojë zv. ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të zhvillojë një vizitë në kuadër të turit të tij në Ballkanin e trazuar nga protestat anti-qe

Zyrtari i DASH, 100 minuta takim kokë më kokë me Ramën
  • 2019-04-08

Zyrtari i DASH, 100 minuta takim kokë më kokë me Ramën

Në kulmin e krizës politike Shtetet e Bashkuara të Amerikës sjellin në Tiranë zv/ ndihmës sekretarin e Shtetit, Matthew Palmer. Palmer do të zhvillojë një tur ballkanik me synimin e rikthimit të stabilitetit politik në Ballkan. Në orën 16:00 zyrtari i lartë amerikan është pritur nga

Kriza/ Deja-vu e 2017, SHBA dërgon Mathew Palmer në Tiranë për ti
  • 2019-04-07

Kriza/ Deja-vu e 2017, SHBA dërgon Mathew Palmer në Tiranë për ti

Situata kritike politike pritet të marrë një kthesë të re me vizitën e zv. ndihmës Sekretarit Amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, i cili do të mbërrijë në Tiranë në fillim të javës, në kuadër të një turi ballkanik. Pas përpjekjeve pa rezultat të europianëve, në lojë futet d

No Pic available
  • 2019-03-09

Rama i përgjigjet Metës: Qeveria bën vetëm hapa përpara

Kryeministri Edi Rama i ktheu sot përgjigje presidenti Ilir Meta nga Fieri, gjatë një takimi me qytetarët në kuadër të turit ‘Bashkia që duam’. Rama u shpreh se qeveria dhe Partia Socialiste nuk do të bëjnë asnjë hap pas, por vetëm përpara. “Një gjë është e sigur

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein
  • 2019-02-28

A do e pranojë mandatin? Rezervisti i LSI-së takohet me mikun Fleckenstein

Pasi u njoftua për vakancat në Parlament, të krijuara pas vendimit ekstrem të opozitës për djegien e mandateve, KQZ nisi procedurën për zëvendësimin e tyre. KQZ ka nisur procedurat në zbatim të nenit 164 të Kodit Zgjedhor, sipas të cilët ky institucion duhet të kontaktojë kandidatë

Nis takimi, eurodeputetët presin Bashën dhe Kryemadhin
  • 2019-02-27

Nis takimi, eurodeputetët presin Bashën dhe Kryemadhin

Ka nisur takimi i krerëve të opozitës Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi me eurodeputetët e PE-së që kanë mbërritur sot në Tiranë. Takimi po zhvillohet në zyrat e BE-së në kryeqytet dhe sipas burimeve, palët do të diskutojnë jo vetëm për të ardhmen e Shqipërisë drejt integrimit n