Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Mua

Meta: total 1000 / total_found 4052 / time 0.006 / keyword[0] ilir / docs[0] 58832 / hits[0] 102385 / keyword[1] mua / docs[1] 54510 / hits[1] 85130 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Gara për QKK. Alimani: Mbështes Ilir Butkën, jo platforma me workshope

Regjisori Bujar Alimani e sheh garën që po bëhet për kreun e ri të Qendrës Kinematografike shqiptare, si një garë që duhet të ketë vëmendjen e gjithë komunitetit të artistëve. Kjo, pasi Qendra është një institucion që duhet të jetë në fokusin e njerëzve të kinemasë. Dhe pse

ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?
  • 2019-03-25

ÇPRESIN GJITHË TË KORRUPTUARIT MAJTAS E DJATHTAS?

Nga: Spartak NGJELA Shqipëtarët nga varfëria ekstreme që i ka pllakosur, janë në mbijetesë, kurse kryeministri i tyre sot, gjithë frikë, iu tha se “jeni duke gëzuar lumturinë që unë ua kam dhënë në gjashtë vjet qeverisje”. Por, një ditë më parë, Presidenti shqiptar i

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes
  • 2019-03-09

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes

Shqipëria ka hyrë në krizë politike dhe protestat nga ana e opozitës e këmbëngulja e kryeministri Edi Rama për të mos çuar vendin në zgjedhje të parakohshme kanë krijuar një situatë të nderë, e cila mund të ketë pasoja të rënda dhe ende nuk i dihet zgjidhja. Teksa ndërkombëtar

Sa vota keni vjedhur dhe sa keni vrarë?! Përgjigjet Kryemadhi: Kam përdhunuar
  • 2019-02-19

Sa vota keni vjedhur dhe sa keni vrarë?! Përgjigjet Kryemadhi: Kam përdhunuar

Në antimitingun që zhvilloi në Vlorë më 16 shkurt, kur opozita protestoi poshtë zyrës së tij, kryeministrit Edi Rama sulmoi drejtpërdrejtë kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi, duke thënë se ajo ka blerë vota  dhe ka vrarë njerëz. Duke iu përgjigjur akuzave të kryeministrit nga st

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha
  • 2019-02-19

Ushtari i Metës kundër Monës: Se djeg mandatin, LSI po e përdor Berisha

Propozimit ekstrem të liderit të opozitës, Lulzim Basha, për të djegur mandatet e deputetëve iu bashkua dje zyrtarisht LSI, me kryetaren Monika Kryemadhi që tha se kjo është rruga e vetme për të ndalur regjimin e Edi Ramës. Por ashtu siç ishte përfolur në media, vendimi për djegien e

JETIMJA E HARRUAR
  • 2019-02-11

JETIMJA E HARRUAR

– Historia që 15 vjet më parë, më nxiti të ideoj dhe të nxis në Kuvendin e Shqipërisë, nismën për të shpallur 20 Majin si Dita Kombëtare e Jetimëve – Padashur pashë emrin tënd të shkruar/, Në gurin e një varri të vithisur/, Nga mendja ime ishe krejt i shuar/, Si një

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë
  • 2019-01-23

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ishte i ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH. Braçe komentoi protestën e studentëve si një zhvillim të ardhur në kohën e duhur për ta kthyer qeverisjen me këmbë në tokë, por edhe për një sërë çështjesh të tjera.