Rezultate te kerkimit per termin: +Ilir +Shulku

Meta: total 265 / total_found 265 / time 0.001 / keyword[0] ilir / docs[0] 58832 / hits[0] 102385 / keyword[1] shulku / docs[1] 315 / hits[1] 559 /
Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin
  • 2019-03-04

Dhunimi i arbitrit/ Shulku: Nëse skthehet policia, bojkotojmë aktivitetin

Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, sekretari i përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, la të nënkuptohet se mund të ketë edhe ndërprerje të kampionatit nëse Policia e Shtetit nuk merr përgjegjësinë që i takon për sigurinë e stadiumeve. Policia nuk ka reaguar në lidh

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!
  • 2019-03-04

Dhuna në stadiume/ Policia i përvishet FSHF-së: Organizatorë dhe fajtorë!

Episodet e dhunës në sfidën e Superligës, Kamza-Laçi duket se kanë ndezur një betejë të ashpër midis FSHF-së dhe Policisë së Shtetit. Paraditen e sotme shtëpia e futbollit shqiptar reagoi zyrtarisht duke bërë me faj Uniformat Blu për mos reagim në këtë incident dhe sekretari i P

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat
  • 2018-12-26

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat

Kategoria Superiore ka mbyllur aktivitetin e saj për vitin 2018, ndërsa Kombëtarja Shqiptare ka njohur kundërshtarët me të cilët do të garojë për një vend në Euro 2020, duke filluar që nga muaji Mars i vitit të ardhshëm. Për të bërë bilancin e një viti dhe për të diskutuar mbi

Duka padit deputetin Braçen për shpifje, dështon seanca e pajtimit
  • 2018-11-15

Duka padit deputetin Braçen për shpifje, dështon seanca e pajtimit

Konflikti në distancë mes kreut të FSHF-së Armand Duka dhe deputetit socialist Erjon Braçe, duket se ka përfunduar në Gjykatën e Tiranës. Kunjat, akuzat dhe fyerjet në distancë mes tyre nuk do të qëndrojnë thjesht të tilla, por do të ndiqen në rrugë ligjore. Kreu i futbollit, kët

Hidhet shorti, Superiorja fillon me një supersfidë!
  • 2018-07-18

Hidhet shorti, Superiorja fillon me një supersfidë!

Në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit është hedhur paraditen e sotme shorti për sezonin 2018-2019 të Kategorisë Superiore. Në ceremoni morën pjesë sekretari i FSHF-së Ilir Shulku dhe përfaqësues nga të 10 klubet pjesëmarrëse në këtë edicion të Superiores, ndërsa u tra

Shulku: Ska zgjedhje të reja në FSHF, Gjykata kërkoi plotësim dokumentacioni
  • 2018-04-02

Shulku: Ska zgjedhje të reja në FSHF, Gjykata kërkoi plotësim dokumentacioni

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku, i ftuar në emisionin Zona Gol, sqaroi kthimin e vendimeve të Asamblesë së FSHF-së nga Gjykata, që nuk mund të konsiderohet rrëzim, por thjesht plotësim dokumentacioni. Ilir Shulku: Është procedurë standarde q

Duka: Keqardhje për Tiranën, uroj të rikthehet si Juventusi
  • 2017-05-31

Duka: Keqardhje për Tiranën, uroj të rikthehet si Juventusi

Epilogu i një sezoni. Mbi këtë temë presidenti i FSHF-së Armand Duka dhe Sekretari i Përgjithshëm Ilir Shulku folën sot në selinë e federatës mbi çështje që lidhen me kampionatin që sapo u mbyll, kontestimet e klubeve, si edhe me një sërë çështjesh të tjera. Presidenti Duka lidh