Rezultate te kerkimit per termin: +Imagjinoj

Meta: total 1000 / total_found 1144 / time 0.000 / keyword[0] imagjinoj / docs[0] 1144 / hits[0] 1217 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Presidenti i KE: Imagjinoj skenarin ku Britania qëndron në BE

Me vargjet e famshme të John Lennon, Presidenti i Këshillit Europian Donald Tusk ka pranuar se ai imagjinon një skenar ku Britania nuk largohet nga Bashkimi Europian. Vetë BE shtoi Tusk, është një projekt i ndërtuar mbi ëndrra në dukje të parealizueshme. Në një konferencë për shtyp p

No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

No Pic available
  • 2017-06-08

Ansi Agolli: Do të shohim një tjetër Shqipëri ndaj izraelit

I gjendur larg kombëtares për shkak të numrit të kartonëve Ansi Agolli nuk mund ta fshehë trishtimin nga humbja me Luksemburgun. Nga Baku, ku është grumbulluar me skuadrën e tij ai arrin ta imagjinojë mirë shijen e kësaj ndeshjeje. Humbja me Luksemburgun nuk ka lënë shije të mirë tek

No Pic available
  • 2017-06-02

Putin: Hakera rusë të pavarur mund të kenë ndikuar në zgjedhjet amerikane

Presidenti rus Vladimir Putin ka hedhur poshtë akuzat se Rusia është pas sulmeve kibernetike me ndikim në Perëndim, por shtoi se ishte teorikisht e mundur që grupe të pavarura që mendojnë për interesin e vendit mund të jenë pas tyre. “Në nivel shtetëror, ne kurrë nuk kemi marrë

No Pic available
  • 2017-05-30

Mesazhi i John Legend për fansen që humbi jetën në sulmin terrorist

Prindërit e një viktime nga sulmi terrorist kanë qenë të ftuar emisionin Good morning Britain duke treguar se donin ta publikonin këngën që vajza e kishte regjistruar për bamirësi. Moderatori i emisionit kishte një suprizë për familjen e 15-vjecares, pasi kanë marrë në një intervist

No Pic available
  • 2017-05-22

Vullnetarët amerikanë në Shqipëri. Betohen 41 misionarët e rinj të Korpusit të Paqes

Janë 41 vullnetarët e rinj të Korpusit të Paqes, që për 2 vjet do të shërbejnë pranë bashkive, organizatave komunitare, shkollave dhe qendrave shëndetësore në mbarë Shqipërinë. Por çfarë është Korpusi i Paqes? I themeluar në vitin 1961 nga presidenti John F. Kennedy, mision

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks
  • 2017-05-17

Lirohet ish-ushtari Manning, i dha dokumente sekrete Wikileaks

Pas 7 vjetësh burg, është kthyer i lirë ish-ushtari Bradley Manning, i dënuar për shkak se i ka shitur me qindra kabllograme diplomatike dhe dokumente ushtarake Wikileaks të thmeluar nga Julian Assange. Menjëherë pas dënimit, Bradley Manning, ka kërkuar ti nënshtrohet një trajtimi hormo