Rezultate te kerkimit per termin: +Imazheri

Meta: total 119 / total_found 119 / time 0.000 / keyword[0] imazheri / docs[0] 119 / hits[0] 138 /
Reagimi i trurit ndaj dhimbjes
  • 2015-08-19

Reagimi i trurit ndaj dhimbjes

Dhimbja mund të përfaqësojë, ose jo, një gjendje mendore, por sipas shkencëtarëve ajo është qartësisht e pranishme në tru. Ata mendojnë se dinë saktësisht se cila pjesë e trurit është përgjegjëse për dhimbjen, duke shpresuar të zgjidhin kështu një nga sfidat më të mëdha me

Igli Kokalari: Do ofroj më shumë Punësim, Mirëqenie dhe Dinjitet
  • 2015-06-04

Igli Kokalari: Do ofroj më shumë Punësim, Mirëqenie dhe Dinjitet

Flet kandidati i PD-së për bashkinë Gjirokastër: Ja pse besoj në fitore Duhet të ofrojmë modelin e qeverisjes lokale ku banorët të ndihen pjesë e vendimmarrjes dhe zëri i tyre të mos përkthehet në interesa klienteliste, që për fat të keq nuk e kanë kursyer qytetin jugor dhe k

Korrupsioni në Shkencat mjekësore, 10 mijë lekë për një provim
  • 2015-05-06

Korrupsioni në Shkencat mjekësore, 10 mijë lekë për një provim

Mënyra e korrupsionit në universitete nuk është më edhe aq e fshehtë, apo të tentosh të gjesh sekserë për të marrë një provim, pasi ndodh që drejtpërdrejtë profesorët në një dorë të marrin paratë dhe në tjetrën të shkruajnë notën kaluese. Në emisionin investigativ "Ça t

Uria dhe dehidratimi i trupit japin dhembje koke
  • 2015-03-31

Uria dhe dehidratimi i trupit japin dhembje koke

0 brbr brbrGjakderdhjet trunore tumoret ne tru meningjiti infeksionet e sinuseve apo te fytit jane nder arsyet e shpeshta te dhembjeve te kokes Nese dhembja e kokes fillon pernjehere ne menyre te befasishme shfaqet nga asgjeja dhe eshte shume e forte paraqet nje urgjence per vleresimin mjekesor

Krizat epileptike cfare duhet te dime
  • 2015-03-24

Krizat epileptike cfare duhet te dime

0 brbr SSSAbrASS brbrNese kryeni levizje te pakontrolluara apo keni crregullime ne te folur dhe humbje te vetedijes eshte mire qe menjehere te shkoni tek mjeku pasi mund te jeni prekur nga epilepsiabrbr brbrEpilepsia eshte crregullim i trurit qe karakterizohet nga kriza te perseritura dhe te paprov

Provimi i shtetit datat per mjekesine
  • 2015-01-11

Provimi i shtetit datat per mjekesine

e Shtune 10 Janar 20150815 am brbrAgjencia Kombetare e Provimeve ka publikuar datat e provimit te shtetit per studentet e Fakultetit te Mjekesise Sezoni i janarit nis diten e hene me date 19 dhe perfundon me date 28 janar Ne tabelen e cila eshte publikuar ne faqen zyrtare te AKP

Shërbimi i urgjencës mjekësore/ Qeveria përcakton mënyrën e funksionimit dhe rregullat
  • 2014-09-04

Shërbimi i urgjencës mjekësore/ Qeveria përcakton mënyrën e funksionimit dhe rregullat

Shërbimi i urgjencës mjekësore/Qeveria përcakton mënyrën e funksionimit dhe rregullatQeveria miraton p/ligjin për shërbimin e urgjencës mjekësore. Sipas relacionit që i bashkangjitet draftit që do të diskutohet dhe miratohet nga Kuvendi, ky ligj ka për qëllim mbrojtjen e shëndetit