Rezultate te kerkimit per termin: +Implementimi

Meta: total 1000 / total_found 2362 / time 0.001 / keyword[0] implementimi / docs[0] 2362 / hits[0] 2689 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Mund ta shkarkojmë, rektori Koni i kthehet Ramës: Sulm i paprecedentë, fajin e kanë dekanët

Pas paralajmërimeve të kryeministrit Edi Rama për shkarkim, ka reaguar ditën e sotme rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Ai shkruan se sulmet dhe akuzat e shefit të qeverisë shqiptare janë të papranueshme dhe të paprecedentë. Koni i drejtohet me një pyetje të gjithë opin

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori
  • 2019-03-25

Lobimi 500 mijë dollarë i PD-së në SHBA, Basha paraqitet në Prokurori

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është paraqitur sot në Prokurorinë e Tiranës për tu njohur me aktet e hetimit për çështjen e kontratave të lobimit që selia blu ka bërë në SHBA para dhe gjatë fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 2017. Vetëm pak ditë më par

Lobimi në SHBA, Basha thirret të enjten në Prokurori
  • 2019-03-19

Lobimi në SHBA, Basha thirret të enjten në Prokurori

Çështja e pagesave për lobistët amerikanë, të cilët ndihmonin Partinë Demokratike gjatë protestës në çadër, në vitin 2017, pritet të rihapet për shkak se ka zhvillime të reja. Kreu i PD, Lulzim Basha dhe ish sekretarin e Përgjithshëm të kësaj force politike, Arben Ristani jan

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi
  • 2019-03-07

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi

Drejtori i Përgjithshëm për politikat evropiane  fqinjësi dhe negocimet e zgjerimit Christian Danielsson ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku do të ketë një tur takimesh me krerët më të lartë politikë rreth situatës së krijuar në vendin tonë. Axhendën e takimeve, Danielsson e

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!
  • 2019-02-03

Presidenti futet në rol, pret banorët e Astirit: Të anulohet projekti i Unazës!

Aktualisht punimet për Unazën e Madhe të Tiranës kanë ngelur në vend numëro në zonën e Astirit, aty ku dhjetëra banorë vijojnë prej mëse 3 muajsh të protestojnë çdo ditë kundër shembjes së banesave të tyre nga ARRSH që pretendon se ato ndodhen në gjurmën e projektit. E teksa p

No Pic available
  • 2019-01-09

26-vjeçari shqiptar punon në parlamentin gjerman: Në Shqipëri isha ngelës

Intervistë e DW shqip me Henri Haxhirajn, 26 vjeçar nga Fieri, i cili siç thotë ka qenë “ngelës” në Shqipëri, ndërsa sot punon si bashkëpunëtor shkencor në parlamentin gjerman. DW shqip: Studentët shqiptarë ende vazhdojnë të bojkotojnë mësimin dhe i rifilluan protestat

PSE NDRYSHOI QËNDRIM FRANCA NË MINUTËN E FUNDIT!?
  • 2018-07-01

PSE NDRYSHOI QËNDRIM FRANCA NË MINUTËN E FUNDIT!?

Nga Spartak NGJELA Negociata nuk u hapën, por Franca nuk ia arriti dot të bllokonte procesin për likuidimin e korrupsionit të lartë shtetëror në Shqipëri. Dokumenti politik i Komisionit Europian i ka dhënë prioritet antikorrupsionit në Shqipëri, sepse gjermanët kërkuan implementimin e