Rezultate te kerkimit per termin: +Importi

Meta: total 1000 / total_found 3691 / time 0.015 / keyword[0] importi / docs[0] 3691 / hits[0] 5424 /
INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!
  • 2019-03-20

INFORMALITETI PO MBYT EKONOMINË!

Banka Botërore raporton se 37 % e të punësuarve në Shqipëri, janë në të zezë. Vendi ynë kryeson rajonin për punësimin informal, ku 1 në 3 persona rezultojnë të jenë të pasiguruar. Edhe pse qeveria ndërmori masa të forta kundër informalitetit, kryesisht “dajaku” me gjo

Ditë të vështira për energjinë, 78 mln euro për import
  • 2019-03-07

Ditë të vështira për energjinë, 78 mln euro për import

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë hidrike, e cila e ka çuar vendin në kufijtë e një krize të mirëfilltë energjetike. Të dhënat zyrtare tregojnë se në janar prodhimi i energjisë në Hidrocentralin e Fierzës ra me 3 herë krahasuar me janarin e vitit të kaluar, n

Top Story/ Barnat e rimbursuara, pjesa më e madhe vijnë nga Serbia dhe Turqia
  • 2019-02-27

Top Story/ Barnat e rimbursuara, pjesa më e madhe vijnë nga Serbia dhe Turqia

Serbia gjithashtu është një nga vendet e Ballkanit, të cilat po përfitojnë gjithnjë e më shumë treg për shitjen e medikamenteve të tyre. Vitet e fundit kanë hyrë goxha produkte nga vendet e ballkanit. P.sh hipolipi është për yndyrat është serb si medikament. Mund të përmend cor

Rihapet importi i mjeteve të vjetra! Pse e anuloi ligjin qeveria?
  • 2019-02-24

Rihapet importi i mjeteve të vjetra! Pse e anuloi ligjin qeveria?

Vendimi i qeverisë i shtyrë disa vite, për të ndaluar importin e makinave që janë prodhuar para dhjetë vitesh, duket se do të anulohet. Mediat raportuan se pas kërkesave të tregtarëve të automjeteve, është vendosur që të hapen dyert e importit për të gjithë flotën Euro 4. Për k

Mbi 1 milion euro në ditë shpenzime për import energjie
  • 2019-02-10

Mbi 1 milion euro në ditë shpenzime për import energjie

Mbi 1 milion euro në ditë ka shpenzuar Shqipëria për të blerë energjie nga importi gjatë 2019-s. Ndryshimi i situatës hidrike me pasoje rënien e nivelit të ujit në Liqenin e Fierzës ka detyruar OSHEE që për janarin dhe javën e parë të shkurtit të importoje 38,5 milionë euro energ

Ndërpritet importi dhe tregtimi i lëndëve plasëse e piroteknike
  • 2018-11-27

Ndërpritet importi dhe tregtimi i lëndëve plasëse e piroteknike

Ministria e Brendshme u kërkon të gjitha subjekteve tregtare që të ndërpresin importin, magazinimin dhe tregtimin e të gjitha lëndëve plasëse, mjeteve shpërthyese dhe piroteknike me efekt të tillë, të cilat i drejtohen tregut të gjerë. Gjithashtu nxitet të ndërpritet menjëherë tre

Importi i makinave të vjetra, Rama njofton cilat mjete ndalohen
  • 2018-11-02

Importi i makinave të vjetra, Rama njofton cilat mjete ndalohen

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme, duke dhënë një informacion të detajuar lidhur me mjetet e vjetra që ndalohen të importohen. Duke publikuar një video, ai shkruan, Me këtë videoinformacion rreth vendimit që ndalon importin e makinave me mbi 10 vite vjetërsi për të sigurua