Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Rama

Meta: total 1000 / total_found 5617 / time 0.007 / keyword[0] ina / docs[0] 10550 / hits[0] 18145 / keyword[1] rama / docs[1] 142684 / hits[1] 457915 /
Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për
  • 2019-03-24

Rrugë 2 mln euro mes Liqenit dhe Gardës, PD: Plan Veliaj-Rama për

Partia Demokratike, nëpërmjet zëdhënëses Ina Zhupa ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se kanë shpallur ndërtimin e një rruge prej 2 milionë eurosh në zonën e Gardës së Republikës. Sipas Zhupës ajo do tu shërbejë disa kullave të reja t

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)
  • 2019-03-12

Paradoksi me dy shoqet e Shqiponjave, Blerta e pezulluar dhe Ina heroinë (FOTO)

Blerta Dervishi dhe Ina Nuka Paraditen e sotme të gjitha mediat kishin për kryefjalën lajmin, se Blerta Dervishi, efektivja e repartit Shqiponja që ditën e djeshme u pa të protestonte bashkë me dy djemtë e saj përballë shkollës Petro Nini në mbrojtje të banesës, ishte pezulluar nga det

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari
  • 2019-02-13

Shkarkohet përfundimisht gjyqtari Gani Dizdari

Gjyqtari i Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdari është shkarkuar përfundimisht nga detyra. Trupi gjykues i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit kryesuar nga Ina Rama, relatore Natasha Mulaj dhe anëtarë Ardian Hajdari, Luan Daci, Rezarta Schuetz, shqyrtoi në dhomë këshillimi, çështjen që i p

I ndikuar nga krimi, shkarkohet përfundimisht ish-gjyqtari i lartë
  • 2019-02-07

I ndikuar nga krimi, shkarkohet përfundimisht ish-gjyqtari i lartë

Kolegji i Posaçëm i Apelimit shkarkoi Shkëlzen Selimi, ish gjyqtar i Gjykatës së Lartë. Vendimi për lënien në fuqi të shkallës së parë u mor pas 6 orësh në Dhomën e Këshillimit. Trupa gjykuese e përbërë nga  Ina Rama, Sokol Çomo, Albana Shtylla, Natasha Mulaj e Rezarta Schuetz,

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin
  • 2019-02-04

Lamtumirë për Artan Zenelin në sistemin e drejtësisë, KPA lë në fuqi shkarkimin

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) ka lënë në fuqi vendimin e KPK për shkarkimin e ish-gjyqtarit të lartë Artan Zeneli, i cili kishte apeluar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Në përfundim të gjykimit, mbështetur në faktet e provuara në gjykim dhe në nenin 66, pika 1

Kush fshihet pas pronarit që mori 3 leje për kulla në Tiranë?
  • 2019-01-25

Kush fshihet pas pronarit që mori 3 leje për kulla në Tiranë?

Hetimet e nisura për shkeljen e ligjit nga KKT për lejen e ndërtimit mbrapa Presidencës, Partia Demokratike i cilëson t2 pamjaftueshme, teksa thotë se pjesë e hetimit duhet të jenë edhe kryeministri Rama dhe kreu i bashkisë së Tiranës, Veliaj. Nëpërmjet zëdhënëses së PD, Ina Zhupa,

PD: Rama po fshihet pas gruas për shtëpinë 400 mln lekë
  • 2019-01-07

PD: Rama po fshihet pas gruas për shtëpinë 400 mln lekë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka  akuzua kryeministrin Rama se jeton në luks dhe se si mburojë mbi pasurinë e tij marramendëse,  përdor  gruan. Gjithashtu Zhupa tha se banesa e Ramës kushton gati 400 milionë lekë dhe se ai nuk mendon për studentët ose 290 mijë fëmij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama