Rezultate te kerkimit per termin: +Ina +Zhupa

Total: 228
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.714Z

Doktorja e Shkencave Ina Zhupa, zëdhënësja e re e Partisë Demokratike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka emëruar në detyrën e zëdhënëses së Partisë, Dr.Ina Zhupa. Ina Zhupa është Doktore e Shkencave në Shkencat Politike, me një studim mbi demokratizimin dhe vlerat e shoqërisë shqiptare. Ka kryer një master në Teori Politike në Universite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.821Z

Oriela Nebijaj i kalon stafetën zëdhënëses së re të PD-së, Ina Zhupa

Ish-zëdhënësja e Partisë Demokratike Oriela Nebiaj i ka kaluar zyrtarisht stafetën, zëdhënëses së re tashmë të selisë blu, Ina Zhupa. Nje nder momentet me te bukur te karieres sime ishte kur ne Kongresin e #PD mora detyren e zedheneses. Per me shume se 1 vit pata privilegjin dhe pergjegj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.975Z

Ina Zhupa: Nëse marrëveshja Rama-Basha zbatohet, ska kontestim

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa dhe se marrëveshja mes kreut të PD Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama është një garanci për zgjedhje të lira dhe të ndershme. Në studion e lajmeve në Ora News ajo tha se nëse marrëveshja do të zbatohet nuk do të ketë asnjë kontestim të rezultatit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.056Z

Privatizimi i INSIG, Zhupa: Procedurat pa vlerë, fituesit janë paracaktuar

Kompania e sigurimeve INSIG, sipas demokatëve është prona publike e radhës që Kryeministri Edi Rama po ua merr shqiptarëve duke ja dhuruar klientëve të tij. Zëdhënësja e selisë blu Ina Zhupa, tha se qeveria ka hapur garën për privatizmin e kompanisë së sigurimeve, por i gjithë proce

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.105Z

Zhupa: Mentaliteti i sunduesve, forma e qeverisjes në 3 vite

Partia Demokratike ka akuzuara mazhorancën e majtë se prej tre vjetësh po qeverisin duke u mbështetur mbi mentalitetin e sunduesit. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, zëdhënësja e PD, Ina zhupa tha se në krye të kësaj bande që mendon se ka pushtet absolut e nuk njeh asnjë ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.760Z

Protesta, Zhupa: Rama nuk mund të shkojë në zgjedhje pa opozitën

Në studion e lajmeve në Ora Nees, zëdhënsja e Partisë Demroaktike Ina Zhupa, tha se  mazhoranca nuk mund të shkojë në zgjedhje pa opozitën pasi kjo do të ishte një kosto e madhe dhe cënim i demokracisë. Tek instrumentat që opozita mund të përdorë në të ardhmen për të detyru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.497Z

Zhupa: Rama të bëjë publike kontratat e koncesioneve

Partia Demokratike i kërkon qeverisë që të bëjë publike kontratat e koncesioneve. Zëdhënësja, Ina Zhupa tha se korrupsionit luftohet vetëm me transparencë. Zhupa: Korrupsioni luftohet duke bërë transparent vendimet dhe kontratat. Nëse Edi Rama do vërtetë të luftojë korrupsion, le

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama