Rezultate te kerkimit per termin: +Incidente

Meta: total 1000 / total_found 6235 / time 0.003 / keyword[0] incidente / docs[0] 6235 / hits[0] 7433 /
Itali/ Një çift shqiptarësh humbin jetën, burri fluturon jashtë Renaultit (FOTO)
  • 2019-04-07

Itali/ Një çift shqiptarësh humbin jetën, burri fluturon jashtë Renaultit (FOTO)

Një aksident tragjik i ndodhur mbrëmjen e djeshme në autostradën A14, që lidh Molfettan me Bitonton në zonën e Barit, në Itali, i ka marrë jetën dy shtetasve shqiptarë. Mediat italiane raportojnë se viktimat janë një burrë dhe një grua që jetonin në Emilia Romagna. Ata udhëtonin m

Kryemadhi dhe Mediu në mes të protestuesve
  • 2019-04-03

Kryemadhi dhe Mediu në mes të protestuesve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u është bashkuar protestuesve që ndodhen para parlamentit. Kujtojmë se grumbullimi i protestuesve të opozitës përpara Kuvendit të Shqipërisë ka shënuar dhe incidente, teksa dhjetëra prej tyre janë përplasur me forcat policore te Pedonalja. Gazeta

No Pic available
  • 2019-04-02

Librazhd/ Tentojnë të bllokojnë Ramën, arrestohet kreu i PD dhe 5 të tjerë

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në qarkun e Elbasanit ku kreu dy takime për BashkinëQëDuam në Prrenjas dhe Librazhd. Nga aty, kryeministri nuk kurseu as sulmet politike për rivalët e tij, por në kuadër të aksionit opozitar, duket se këta të fundit i janë përgjigjur me revoltë. Sipas

Ukraina në zgjedhje për një President si shpëtimtar!
  • 2019-03-31

Ukraina në zgjedhje për një President si shpëtimtar!

Tri kandidatët favorit për zgjedhjet presidenciale në Ukrainë: Petro Poroshenko,Yulia Tymoshenko dhe Volodymyr Zelenskyy Ukrainasit po votojnë sot në zgjedhjet presidenciale. Sondazhet sugjerojnë se 35 milionë qytetarët me të drejtë vote, duan të zgjedhin një udhëheqës që mund ta ço

Gazi lotsjellës/ Ish-kryeministri Berisha ia bleu policisë në 2011 (Dokumenti)
  • 2019-03-21

Gazi lotsjellës/ Ish-kryeministri Berisha ia bleu policisë në 2011 (Dokumenti)

Sot u zhvillua protesta e radhës e opozitës para selisë së Kuvendit të Shqipërisë. Fatmirësisht sot nuk u shënuan incidente të rënda, e nuk u përdor gazi lotsjellës për shpërndarjen e turmës. PD një ditë më parë ka ngritur edhe një padi për shkelje të procedurave të policisë

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici
  • 2019-03-16

Aktet e dhunës në protestë, nisin shoqërimet në polici

Partia Demokratike e aleatët e saj, organizuan sot një tubim në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, i cili, në kundërshtim të plotë me ligjin, në mënyrë të papritur dhe të pa lajmëruar, por edhe në kundërshtim me vetë kërkesën e organizatorëve për vendin e protestës, u zhvendos në

Gazi lotsjellës në protesta: Lleshaj: Berisha e bleu pas 21 janarit!
  • 2019-03-12

Gazi lotsjellës në protesta: Lleshaj: Berisha e bleu pas 21 janarit!

Gazi lotsjellës që është përdorur në protestat e opozitës është blerë pas ngjarjeve të 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë 4 demonstrues të opozitës atëherë, sot mazhoranca në qeverisje, (PS). Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në një intervistë  Debati në Channel One, tha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama