Rezultate te kerkimit per termin: +Indeks

Meta: total 782 / total_found 782 / time 0.000 / keyword[0] indeks / docs[0] 782 / hits[0] 945 /
Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!
  • 2019-03-18

Çmimet e apartamenteve në Tiranë, më të shtrenjtat në rajon!

Apartamentet luksoze në zonat qendrore në Tiranë po kapin majat, teksa një sërë projektesh luksoze janë në ndërtim. Çmimet po rriten me shpejtësi dhe po arrijnë nivelin e 4,000 euro për metër katror, në projektin e ri që po ndërtohet pranë Presidencës, duke arritur nivelin më të

Kapitalizmi, kura e mjedisit
  • 2019-03-09

Kapitalizmi, kura e mjedisit

Kapitalizmi i kohëve moderne akuzohet se është i papajtueshëm me ruajtjen mbrojtjen e mjedisit dhe se vetëm vendet e zhvilluara ekonomikisht mund  të arrijnë të ndërrmarin vendime për mbrojtjen e mjedisit. Këto deklarata janë  të përsëritura kaq shpesh që shumica e njerëzve i kon

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë
  • 2019-02-23

Strategjitë, 10 rregulla të arta për ata që duan të flirtojnë

Flirtimi na bën mirë të gjithëve, është një aktivitet elektrizues dhe më i lehtë sesa duket Flirtimi është një zakon që nuk duhet ta humbasim, edhe nëse jetojmë një marrëdhënie prej dhjetë vjetësh. Në këtë rast, sigurisht, vëmendja dhe flirtimi duhet t’i drejtohet partn

Korrupsioni në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit është shqetësues!
  • 2019-01-31

Korrupsioni në Shqipëri, OSBE: Raporti i fundit është shqetësues!

Transparency International publikoi rezultatet e Indeksit për Perceptimin e Korrupsionit për vitin 2018, duke e renditur Shqipërinë në vend të 99-të mes 180 vendeve dhe territoreve të përfshira në këtë indeks. Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt, thotë se mungesa e progre

Më tregoni se çfarë ngjyre ju pëlqen të vishni, tju tregoj se kush jeni
  • 2019-01-10

Më tregoni se çfarë ngjyre ju pëlqen të vishni, tju tregoj se kush jeni

Ngjyra që dominon veshjet tona shpesh zbulon se kush jemi dhe si ndihemi. Ka raste kur ne adhurojmë të vishemi në një ngjyrë të caktuar, por, sapo të përfundojë ajo periudhë, nuk mund ta durojmë më atë. Ne gjithashtu mund të duam një ngjyrë që ndoshta nuk na përshtatet më së mi

Makaronat, këshilla si ti konsumoni pa shtuar në peshë
  • 2018-11-06

Makaronat, këshilla si ti konsumoni pa shtuar në peshë

Karbohidratet nuk duhet të eliminohen krejtësisht nga dieta, por ka rregulla për ti shijuar ato pa shtuar peshë Kur vendosim të mbajmë dietë, veçanërisht nëse vendosim ta mbajmë vetëm, pa ndihmën e mjekut, gjëja e parë që heqim dorë janë makaronat. Jo vetëm që është e gabuar, p

Hani makarona, nuk iu shëndoshin dhe iu bëjnë të lumtur!
  • 2018-10-25

Hani makarona, nuk iu shëndoshin dhe iu bëjnë të lumtur!

Të konsumosh makarona të bën të lumtur, të ndihmon të flesh dhe ndihmon në dobësim. Mjaft më me mitet falso mbi makaronat, nuk është e vërtetë që nuk mund të konsumohen në darkë, dhe pse vallë të privohemi nga një karbonara e shijshme? Ato stimulojnë tiroiden dhe i bëjnë mirë