Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksin

Meta: total 1000 / total_found 1421 / time 0.000 / keyword[0] indeksin / docs[0] 1421 / hits[0] 1832 /
Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë
  • 2017-06-16

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin

No Pic available
  • 2017-06-05

Paratë e vjetra rikthehen në modë

Numizmatika, vlerësimi i monedhave të vjetra tejkalon investimet e tjera. Një treg dikur në hije po aspiron fuqishëm të dalë në krye Pas derës së fortifikuar të Stacks Bowers, një galeri me monedha të rralla në Nju Jork, shitësit e qeshur tregojnë me krenari produktet e tyre të çmu

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme
  • 2017-05-31

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme

Ola Xama | BIRN  Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se një numër bankash të nivelit të dytë në Shqipëri, përdorin praktika të debatueshme dhe shpesh të paligjshme për ti detyruar klientët e tyre të nënshkruajnë marrëveshje me dëm ekonomik për ta ndërkohë që autoritetet

No Pic available
  • 2017-05-18

Indeksi i fuqisë ushtarake: Shqipëria e 92-ta në botë, e 24-ta në NATO, e treta në rajon

Indeksi i fuqisë analizon 127 vende të botës duke i listuar në bazë të fuqisë ushtarake. Në indeksin e vitit 2017, Shqipëria renditet në vendin e 92-të në botë. Në analizë merren rreth 50 faktorë të ndryshëm, veç atyre të logjistikës apo numrave në ushtri. Ndër faktorët e tje

No Pic available
  • 2017-05-06

Ndalohen me ligj modelet e dobëta

Franca ka nxjerr një ligj i cili ndalon modelet shumë të dobëta. Për tu punësuar ata do të duhet që të çojnë një çertifikatë të mjekut, e cila vërteton shëndetin tyre të përgjithshëm fizik, duke u theksuar indeksin trupor të tyre, që pesha duhet të jetë në raport me gjatësi

No Pic available
  • 2017-05-01

Ish-deputeti demokrat: Është fat i madh i PS që PD është në çadër

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Fatos i ftuar në studion e Tonight Ilva Tare në Ora News, thotë se është fat i madh i Partisë Socialiste që Partia Demokratike është në çadër. Elisa Spiropali deklaron se PD-ja do të donte që të përballej me opozitën në zgjedhje. Pjesë nga disk

Punonjësit shqiptarë, ndër më të pamotivuarit në Europë
  • 2017-04-22

Punonjësit shqiptarë, ndër më të pamotivuarit në Europë

Punonjësit shqiptarë janë përgjithësisht ndër më pesimistët në Europë kur pyeten për perspektivën e avancimit të tyre në karrierë. Të dhënat janë nga një raport i Komisionit Europian për kushtet e punës dhe i referohen vitit 2016. Vetëm një e treta e të anketuarve shqiptarë