Rezultate te kerkimit per termin: +Indeksonline

Meta: total 1000 / total_found 75526 / time 0.026 / keyword[0] indeksonline / docs[0] 75526 / hits[0] 90767 /
Kosovë, mbledhja e qeverive përfundon me shqiponjën
  • 2018-11-26

Kosovë, mbledhja e qeverive përfundon me shqiponjën

Qyteti i Pejës në Kosovë ishte sot pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Ky është viti i pestë që të dyja delegacionet mblidhen, ndërsa kësaj radhe kjo mbledhje u cilësua si më produktivja, ku u nënshkruan nëntë marrëveshje të rëndësishme, shkruan Indekson

Rruga e Kombit, qeveria e Kosovës sështë dakord për taksën
  • 2018-06-04

Rruga e Kombit, qeveria e Kosovës sështë dakord për taksën

Në fund të kësaj jave, Qeveria e Shqipërisë pritet të paraqesë formën e re të pagesës së taksës së kalimit në Rrugën e Kombit, e cila do të paraqesë lehtësi veçanërisht për banorët e zonës dhe për përdoruesit e shpeshtë të rrugës. Por, tarifa e lartë e saj vazhdon të

No Pic available
  • 2017-11-03

Haradinaj kërkon hetim ndërkombëtar për grupin Kumanova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës në Shkup për grupin “Kumanova”. Haradinaj ka thënë se drejtësia duhet të vihet në vend dhe se një hetim ndërkombëtar do të ndihmonte zbardhjen e plotë të së vërtetës, shkruan Indeksonline. Ke

No Pic available
  • 2017-11-01

Lista Srpska dënohet me 11.000 euro

Lista Serbe ka arritur të fitoj pa balotazh në dhjetë komuna të Kosovës;  Leposaviq, Novobërdë, Shtërpcë, Zveçan, Zubin Potok, Graçanicë, Ranillug, Mitrovicë Veriore si dhe Partesh. Mirëpo, kjo e fundit i ka sjellë telashe nga organet përgjegjëse të Republikës. Paneli Zgjedho

No Pic available
  • 2017-10-07

Arrestohet në Durrës ish-kandidati për deputet i VV

Ish-kandidati për deputet nga radhët e Vetëvendosjes në Kosovë, Sadri Ramabaja është arrestuar mbrëmjen e djeshme nga policia shqiptare në Durrës. Mediat raportojnë se policia e Kosovës ka konfirmuar arrestimin e ish-kandidatin për deputet. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Ke

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar
  • 2017-10-06

Skandal te Kosova, Avdijaj braktis ekipin para ndeshjes sepse nuk ishte titullar

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur te përfaqësuesja e Kosovës para ndeshjes së sotme ndaj Ukrainës. Sipas Indeksonline, sulmuesi 21-vjeçar Donis Avdijaj ka braktisur ekipin menjëherë pasi ka mësuar që nuk ishte përzgjedhur në formacionin titullar nga trajneri Albert Bunjaki. Pakënaq

No Pic available
  • 2017-10-06

Marko Gjuriç: Krahinat se kanë vendin në organizata ndërkombëtare

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriç ka komentuar një deklaratë të ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. Gjuriç e ka pyetur se ku i ka votat për anëtarësim në UNESCO, transmeton Indeksonline. A është ai Pacolli i njëjtë që ditë më