Rezultate te kerkimit per termin: +Independiente

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.073Z

Zyrtare: Milito rikthehet tek Independiente

Barcelona ka lejuar largimin e mbrojtësit të qendrës Gabriel Milito, i cili ka nënshkruar për Independiente. Argjentinasi është lejuar të kërkojë klub të ri, pavarësisht se kishte edhe një vit të mbetur në kontratën e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.807Z

Kupa amerikano-jugore per Independiente

Independiente ka fituar Kupen amerikano - jugore duke mundur me penallti brazilianet e Goias per 4-2 pasi koha e rregullt ishte mbyllur 3-1 per argjentinasit ne ndeshjen e kthimit te finales. Decizive per humbjen ka qene nje gabim i Felipe.Takimi i pare ishte fituar nga brazilianet 2-0

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.962Z

Maradona: Do ta pres nëse nipi im luan me Independiente-n

Maradona habit sërish dhe krijon zhurmën e rradhës në botën mbarë. Këtë herë bombën e ka lëshuar në një intervistë për të bijën Dalma për Fansworld.tv, në të cilën flet për nipin e tij Benjamin, lindur nga martesa e vajzës së tij Xhanina dhe Sergio Agueros, futbollistit të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.846Z

Argjentinë, River Plate rrëzohet në shtëpi

River Plate është mundur 1-0 në shtëpi nga Argentinos Juniors, në ndeshjen e vlefshme për kampionatin argjentinas. Ndërkohë, rezultatet e tjera të javës së 11-të janë arritur këto rezultate: Estudiantes-Godoy C. 2-1; Rosario-Huracan 0-2; Racing C.-Newell's 1-0; Tigre-Lanu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.186Z

Independiente refuzon Realin

Skuadra argjentinase, Indipendiente ka refuzuar ofertën e Real Madrid për mesfushorin e talentuar, Martin Benitz. Zëvendës presidenti i skuadrës, Noray Nakis tha se ata kanë refuzuar Realin, pasi dëshironin të huazon lojtarin për të fituar më sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.717Z

Ayala kthehet në Argjentinë

Ish kapiteni i Argjentinës, Roberto Ayala është kthyer në shtëpi në Buenos Aires pas 15 sezoneve në Evropë, duke iu bashkuar Racing Club. Qendërmbrojtësi 36 vjeç i është bashkuar Racingut si futbollist i lirë nga Real Zaragoza. “Ata ishin klubi i vetëm i interesuar për rikthimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.027Z

Aguero behet shtetas spanjoll

Nga Express me 04 dhjetor 2010 ne ora 1722 Sulmuesi argjentinas i Atletico Madridit Sergio Aguero eshte bere me shtetesi te dyfishte pasi ka marre ate spanjolle ka njoftuar klubi nga La Liga. Kjo e krijon nje nga tri vendet e okupuara nga futbollistet jo-evropiane sipas rregullave te Federates sp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama