Rezultate te kerkimit per termin: +Indi

Total: 4107
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.088Z

Indi, temperaturat shkojnë 51 gradë Celsius

Një qytet në shtetin Rajasthan të Indisë ka thyer rekordin e temperaturave në këtë vend, duke arritur në 51 gradë Celsius, që është më e larta qëkurse kanë nisur regjistrimet. Rekordi në qytetin Phalodi vjen në një kohë që vala e të nxehtit ka përfshirë gjithë Indinë. Këtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.884Z

Madonna, ekzotizem ne Indi

Jodhpur (Indi) - Kercime tradicionale dhe udhetime mbi kale ne shkretetire per kengetaren e njohur te popit Madona, si dhe familjen e saj. E gjithcka ka ndodhur ne nje province ne Indi, ne nje nga vendet me antike te ketij shteti ne Rajasthan. 49-vjecarja, ylli i popit prej vitesh, se bashku me burr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.575Z

Sarkozy Vizite ne Indi

Presidenti francez Nicolas Sarkozy i shoqeruar nga bashkeshortja Carla Bruni nis te shtunen nje vizite zyrtare ne Indi. Ai do te qendroje ne Indi per 4 dite ku pritet te diskutoje per ceshtjet e mbrojtjes dhe marreveshjeve tregtare. India eshte vendi i pare i G20 qe kreu i shtetit francez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.554Z

Indi, nusja fëmijë anullon martesën

Share Laxmi Sargara ishte vetëm një vjeç, kur prindërit e saj vendosën që ta martonin. Ata nënshkruan një kontratë dhe vajza e tyre, kur të rritej duhej të shkonte të jetonte përgjithmonë me një person që nuk e njihte. Por, tashmë në moshën 18-vjeçare, me anë të ndihmës së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.601Z

Indi, shembet mbikalimi, raportohet për 14 të vdekur

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën dhe 150 të tjerë dyshohet se janë bllokuar, pas shembjes së një mbikalimi në Kalkuta të Indisë. Mbikalimi ishte në ndërtim e sipër, ndërsa copat e betonit dhe çelikut kanë zënë të gjithë rrugën. Makina, kamionë janë nën rrënoja. Ende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.436Z

Marinaret italiane ne Indi

Nuk mund të negociohet një marrëveshje për tregtinë e lirë me një vend që nuk respekton të drejtat e njeriut. Kështu është shprehur zv/presidenti i Komisionit Europian Antonio Tajani për cështjen e dy marinarëve italianë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.332Z

Shqipëri-Indi, bashkëpunim ekonomik

Ministri i Punëve të Jashtme, Lulzim Basha, dhe homologu i tij indian, Pranab Mukherjee, konfirmuan vullnetin e përbashkët për të ndërmarrë të gjithë hapat në drejtim të intensifikimit të bashkëpunimit ekonomik. Bashkëpunimi mes Indisë dhe Shqipërisë erdhi si pasojë e vizitës tre

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama