Rezultate te kerkimit per termin: +India

Meta: total 1000 / total_found 3158 / time 0.001 / keyword[0] india / docs[0] 3158 / hits[0] 4200 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Në vitin 2050 do të jemi 10 miliardë

Popullsia e botës do të rritet me 1 miliardë në 13 vitet e ardhshme, dhe do të jetë 10 miliardë në 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Popullsia aktuale është 7.6 miliardë dhe pritet të rritet ende në dekadat e ardhshme, kryesuar nga rritja e numrit të lindjeve në Afrikë, sipas r

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë
  • 2017-06-22

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

No Pic available
  • 2017-06-22

India pritet të zëvendësojë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

No Pic available
  • 2017-06-15

Ditëlindja e trishtueshme e Donald Trump

Hera e parë që Donald Trump ka festuar ditëlindjen si president në Shtëpinë e Bardhë nuk ka qenë edhe aq e lumtur për të. Jashtë kullës së tij në Neë York u mbajt një protestë nga të gjithë njerëzit që nuk e duan si lider të Amerikës. Kthehu në Rusi sepse atyre i përket, is

McLaren zgjedh Alonson, braktis Hondën
  • 2017-06-13

McLaren zgjedh Alonson, braktis Hondën

Mes Alonsos dhe Hondas, tek McLaren zgjedhin spanjollin. Drejtuesit e skuadrës angleze do të ndërpresin kontratën me prodhuesin japonez në fundin e sezonit. Për të mbajtur në skuadër Fernando Alonson, nuk mjaftojnë vetëm 25 milionë paundët që ai përfiton por duhet edhe një makinë ko

No Pic available
  • 2017-06-12

Kurkuma, erëza që shëron 150 sëmundje

Kurkuma është një ndër erëzat më të mira, e njohur në të gjithë botën për cilësitë mjekësore që mbart dhe kjo gjë është zbuluar gjatë kalimit të kohës ndër vite, gjithashtu është vënë re që ndikon fuqishëm kundër inflamacioni. Kurkuma (Curcuma longa) përmban kurku

Njihuni me djaloshin që ka bisht në pjesën e prapme të shpinës
  • 2017-06-07

Njihuni me djaloshin që ka bisht në pjesën e prapme të shpinës

Dulh Sing është një 8-vjecar nga India që ka lindur me disa qime në pjesën e prapme të shpinës, të cilat me zhvillimin e tij morën formën e një bishti. Besimtarët e zonës besojnë se kjo është një simbol i perëndisë Hanuman. Familjarët e tij nuk ia kanë prerë pasi mendonin se m