Rezultate te kerkimit per termin: +Indians

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] indians / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2016-10-23

Skuadra e bejsbollit të Çikagos i jep fund mallkimit pas 71 vitesh

Chicago është në festë pasi skuadra e bejsbollit Cubs mundi Los Anxheles Dogders, duke e çuar skuadrën në finale për herë të parë që nga viti 1945. Ata festuan jashtë stadiumit Vringley Field pas mallkimit të dhisë Billy. Në vitin 1945, një tifoz u fut në stadium me dhinë e tij, p

Tirana e 1957-s dhe një shpjegim për lashtësinë shqiptare
  • 2016-03-30

Tirana e 1957-s dhe një shpjegim për lashtësinë shqiptare

Faqja në facebook Shqyptari ka publikuar një fotografi të Tregut të Vjetër në Tiranë, që me sa duket është bërë në vititn 1957. Foto është me ngjyra dhe mban autorësinë e Wilfried Fiedler. Në faqe ka edhe disa piktura të Kolë Idromenos. Por spikat një shjegim i alabanologut Rob

Sfidat e Forcave të Armatosura
  • 2014-02-07

Sfidat e Forcave të Armatosura

SSSAASS Jeronim Bazo/Shefi i Shtabit të Përgjithshëm  Në mbi dy dekada, jo vetëm në Forcat e Armatosura (FA) por edhe në institucione të tjera të vendit, dëgjohen me kumbim fjalë të tilla si “transformim” apo “reformë”. Në vetvete, këto fjalë janë të lidhura ngushtë me

Libi krize ne kufi. Mijera vete rrezikojne jeten
  • 2011-03-02

Libi krize ne kufi. Mijera vete rrezikojne jeten

OKB bën thirrje për evakuime humanitare  në  masë ndërsa thekson se  situate në kufirin ndërmjet  libisë e Tunizisë ka arritur nivele krize. Sekretari i përgjithshëm ban ki moon  deklaroi se mijëra jetë  j

No Pic available
  • 2010-07-25

Bukuria që vjen nga Lindja

Gjithmonë e më shumë femrat po preferojnë të përdorin produktet kozmetike dhe trajtimet që e kanë origjinën nga vendet e Lindjes, kryesisht nga India. Kjo sepse janë më “të shëndetshme” për lëkurën. Kështu kanë nisur t’i anashkalojnë edhe firmat më të mëdha pe