Rezultate te kerkimit per termin: +Indians

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.857Z

Skuadra e bejsbollit të Çikagos i jep fund mallkimit pas 71 vitesh

Chicago është në festë pasi skuadra e bejsbollit Cubs mundi Los Anxheles Dogders, duke e çuar skuadrën në finale për herë të parë që nga viti 1945. Ata festuan jashtë stadiumit Vringley Field pas mallkimit të dhisë Billy. Në vitin 1945, një tifoz u fut në stadium me dhinë e tij, p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.306Z

Libi krize ne kufi. Mijera vete rrezikojne jeten

OKB bën thirrje për evakuime humanitare  në  masë ndërsa thekson se  situate në kufirin ndërmjet  libisë e Tunizisë ka arritur nivele krize. Sekretari i përgjithshëm ban ki moon  deklaroi se mijëra jetë  j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.494Z

Tirana e 1957-s dhe një shpjegim për lashtësinë shqiptare

Faqja në facebook Shqyptari ka publikuar një fotografi të Tregut të Vjetër në Tiranë, që me sa duket është bërë në vititn 1957. Foto është me ngjyra dhe mban autorësinë e Wilfried Fiedler. Në faqe ka edhe disa piktura të Kolë Idromenos. Por spikat një shjegim i alabanologut Rob

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.454Z

Miliona njerëz në Ditën Ndërkombëtare të Jogës

Miliona njerëz në mbarë botën bënë joga në sheshet publike për të festuar kështu të parën Ditë Ndërkombëtare të Jogës. Festimet i udhëhoqi kryeministri indian Narendra Modi, që e kërkoi shpalljen e ditës ndërkombëtare gjatë një fjalimi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.209Z

FOTOT/ Ja se si ishte njëherë e një kohë Amerika

Këto kartolina janë edhe fotot e para me ngjyra në Bota e Re. Ato tregojnë se si ishte Amerika para më shumë se 120 vitesh. Koleksioni brilant është pjesë e një libri të titulluar Odiseja amerikane. Fotot janë realizuar mes viteve 1988 dhe 1924.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.091Z

Bukuria që vjen nga Lindja

Gjithmonë e më shumë femrat po preferojnë të përdorin produktet kozmetike dhe trajtimet që e kanë origjinën nga vendet e Lindjes, kryesisht nga India. Kjo sepse janë më “të shëndetshme” për lëkurën. Kështu kanë nisur t’i anashkalojnë edhe firmat më të mëdha pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.137Z

Sfidat e Forcave të Armatosura

SSSAASS Jeronim Bazo/Shefi i Shtabit të Përgjithshëm  Në mbi dy dekada, jo vetëm në Forcat e Armatosura (FA) por edhe në institucione të tjera të vendit, dëgjohen me kumbim fjalë të tilla si “transformim” apo “reformë”. Në vetvete, këto fjalë janë të lidhura ngushtë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama