Rezultate te kerkimit per termin: +Indian +Rajesh +Sawant

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] indian / docs[0] 3021 / hits[0] 4289 / keyword[1] rajesh / docs[1] 13 / hits[1] 16 / keyword[2] sawant / docs[2] 4 / hits[2] 7 /
VIZart International Watercolor  Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani
  • 2015-11-25

VIZart International Watercolor Amit Kapoor, Igor Sava dhe Prafull e Rajesh Sawant fitojnë çmimin Ismail Lulani

TIRANË, 25 Nëntor/ATSH-Klajdi Musabelliu/ - "VIZart International Watercolor", Festivali Ndërkombëtar i Akuarelit dhe Bienalja e parë, e cila pasi solli në Shqipëri mbi 165 artistë nga më shumë se 50 vende të botës që ngjyrosën kryeqytetin dhe mbollën edhe fidanët e parë të këtij