Rezultate te kerkimit per termin: +Indiana

Meta: total 685 / total_found 685 / time 0.000 / keyword[0] indiana / docs[0] 685 / hits[0] 1014 /
No Pic available
  • 2019-04-05

Dollakët nën akuzë: Pse ende skandalizojnë?

Debati është rihapur në Shtetet e Bashkuara pas letrës së indinjuar të një nëne të një studenti të Universitetit të Notre-Dame, Indiana: Shumë provokative, ata i shpërqendrojnë njerëzit. Por, debati për dollakët është përhapur është përhapur edhe në mediat sociale. Dollakë

Streçet nën akuzë: Pse ende skandalizojnë?
  • 2019-04-05

Streçet nën akuzë: Pse ende skandalizojnë?

Debati është rihapur në Shtetet e Bashkuara pas letrës së indinjuar të një nëne të një studenti të Universitetit të Notre-Dame, Indiana: Shumë provokative, ato i shpërqendrojnë njerëzit. Por, debati për streçet është përhapur është përhapur edhe në mediat sociale. Streçet u

Stuhia e borës godet zemrën e SHBA-ve, 5 të vdekur (Foto)
  • 2019-01-13

Stuhia e borës godet zemrën e SHBA-ve, 5 të vdekur (Foto)

Një stuhi dimërore që goditi zonat Perëndimore dhe Qendrore në SHBA ka shkaktuar të paktën pesë të vdekur në rrugë. Fotot dhe videot e postuara në mediat sociale tregojnë pasojat kaotike të stuhisë, që mbuloi Kansasin dhe Missourin të premten, me reshje të rënda bore që vazhdouan

Bora bllokon Falenderimet! 54 milionë udhëtarë, 6,000 fluturime u pezulluan
  • 2018-11-27

Bora bllokon Falenderimet! 54 milionë udhëtarë, 6,000 fluturime u pezulluan

Pas Falenderimeve me rekord temperaturash të ftohta, bora e rëndë vazhdoi në të gjithë SHBA-të duke bllokuar ose vonuar mbi 6.000 fluturime dhe duke shkaktuar kështu një kaos në planet, në festën më të dashur të amerikanëve. Fundjava e të dielës së Falënderimeve është zakonisht

Seksi më i mirë bëhet pas moshës 40-vjeç!
  • 2018-11-13

Seksi më i mirë bëhet pas moshës 40-vjeç!

Pjekuria është koha më e mirë për të përjetuar plotësisht seksualitetin: zbulojeni pse Kush tha se erosi është privilegj vetëm i të rinjve? Kush mendon se në një moshë të caktuar intimiteti është i padobishëm, i tepërt apo, më keq, i papërshtatshëm? Epo, keni gabuar: vitet e p

No Pic available
  • 2018-11-07

SHBA: Demokratët shpallin fitoren në Dhomën e Përfaqësuesve

Demokratët shpallin fitoren për Dhomën e Përfaqësuesve në zgjedhjet e së martës, ndërsa republikanët duket se kanë mbajtur kontrollin e Senatit. Kryetarja e pakicës në Dhomën e Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në krah të figurave të tjera me peshë, doli para mbështetësve demokratë

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje
  • 2018-11-06

Zgjedhjet për Kongresin, Fb bllokon 115 profile për ndërhyrje

Facebook bllokoi menjëherë 30 llogari të platformës së saj dhe 85 në Instagram, të dyshuara për përfshirje në një plan për të ndërhyrë në zgjedhjet e mes mandatit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lajmi u njoftua nga kompania e Mark Zuckerberg, duke shpjeguar se ky aktivitet mun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama