Rezultate te kerkimit per termin: +Indis

Total: 663
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

A do t ndryshoj harta e Indis?

Harta e Indis ka gjasa q n t ardhmen t psoj ndryshime. Pakicat etnike dhe aktivistt n rajonet m t varfra t Indis po krkojn formimin e shteteve t tyre t pavarura, pas vendimit t papritur t qeveris s Indis javn e kaluar pr formimin e nj shteti t ri n jug t Indis. India tani po prballet me krkesa seri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.166Z

Obama takon kryeministrin e Indisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, dhe kryeministri i Indisë, Narendra Modi, janë pajtuar që të thyejnë bllokadën, e cila ka zvarritur marrëveshjen e energjisë civile bërthamore. Marrëveshja historike, e nënshkruar në v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.690Z

Femen kundër Indisë: ukrainaset nuk janë prostituta

Femen përsëri në protestë nudo kundër prostitucionit dhe turizmit seksual, këtë herë grupi i feministeve janë mbledhur në Kiev përpara ambasadës indiane, pas një vështirësimi të rregullave të lëshimit të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.046Z

Vdes në aksident një ministër i Indisë

Ministri i sapoemëruar i Indisë për çështje rurale, Gopinath Munde, ka vdekur në një aksident me makinë në Nju Delhi. Munde, 64 vjeç, ka qenë rrugës për në aeroport, kur makina e tij është goditur nga një automj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.623Z

Wikileaks, SHBApresion Indisë përnjohjen e Kosovës

NEW DELHI- Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë ushtruar presion mbi Indinë në të kaluarën për të njohur Pavarësinë e Kosovës, por New Delhi zyrtar nuk ka lëvizur nga pozicioni i kundërt, nga frika e paralelizimit të cës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.252Z

Kryeministri i Indisë i uron gabimisht ditëlindjen presidentit afgan

Kryeministri i Indisë, Narendra Modi, i ka uruar ditëlindjen presidentit afgan, Ashraf Ghani, por jo në ditën kur ai ka lindur. Modi ka shkruar në Twitter urimet e tij për Ghanin, duke thënë: “Lutem për jetë të gjatë, shëndet dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.091Z

Britania do ndalojëndihmat për Kosovënia shton Indisë

LONDER- Britania e Madhe planifikon t’i ndalojë ndihmat e drejtpërdrejta për 16 vende, në mesin e të cilave gjendet edhe Kosova. Këtë e konfirmon BBC duke u thirrur në një dokument të cilin e ka parë. Draft-raporti qeveritar për shqyr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama