Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezi

Meta: total 1000 / total_found 1193 / time 0.000 / keyword[0] indonezi / docs[0] 1193 / hits[0] 1608 /
Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of

No Pic available
  • 2017-05-27

Piratët e Karaibeve 40 milionë dollarë fitime vetëm në dy ditë

“Piratët e Karaibeve: Të vdekurit nuk tregojnë përralla” ka arritur që të fitojë rreth 40 milionë dollarë në mbarë botën vetëm dy ditë pas shfaqjes së tij në kinema. Shifra 40 milionë dollarë nuk përfshin fitimet e së premtes në Kinë, ku Disney po vlerëson një tot

No Pic available
  • 2017-05-23

U kapën duke bërë seks, rrihet në publik çifti gay

Dy burra që u kapën duke kryer marrëdhëniet seksuale midis tyre në mars iu nënshtruan një rrahje publike me kamxhik. Turma me rreth 1 000 persona që u mblodhën për të parë dënimin, brohorisnin dhe filmonin ngjarje. Rrahja publike u zhvillua përpara një xhamie në kryeqytetin e provinc

No Pic available
  • 2017-05-22

Frekuentuan një festë homoseksualësh, arrestohen 141 burra

Policia në Indonezi arrestoi 141 burra që kanë ndjekur një festë homoseksualësh në një saunë, në kryeqytetin Xhakarta. Policia tha se pjesëmarrësit në festë kanë përfshirë një shtetas të Britanisë dhe një të Singaporit. Homoseksualiteti nuk është i paligjshëm me ligjin indon

Shuhet Sodimedjio, burri më i moshuar në botë
  • 2017-05-02

Shuhet Sodimedjio, burri më i moshuar në botë

Ka ndërruar jetë indoneziani Sodimejdo, i njohur edhe si Mbah Ghoto (gjyshi Ghoto), i cili pretendonte se ishte 146 vjeç dhe njihej si njeriu më i vjetër në botë. Sodimejdo vdiq në fshatin e tij në ishullin qendror, Java. Sipas dokumenteve, Sodimejdo, Mbah Ghoto ishte lindur në dhjetor të

No Pic available
  • 2017-04-19

Ndëshkohen me kamzhik se kryen marrëdhënie seksuale para martese

Një çift në Indonezi është goditur 25 herë më kamzhik pasi kryen marrëdhënie seksuale përpara martesës. Ato janë ndëshkuar pasi shkelë ligjin shumë të rreptë në vend ‘Sheriati’. Ky ligj ndalon njerëzit të kryejnë mardhënie para martese, si edhe i dënon të gjithë

Duhanpirësit më të mëdhenj në botë
  • 2017-04-14

Duhanpirësit më të mëdhenj në botë

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka treguar përhapjen e duhanpirësve meshkuj në të gjithë botën. Duhanpirja është përgjegjëse për vdekjen e më shumë se 600 mijë njerëzve në mbarë botën çdo vit, por pavarësisht kësaj kjo nuk e ka ulur numrin e përdoruesve. Sipas OBSH, nga