Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezia

Meta: total 711 / total_found 711 / time 0.000 / keyword[0] indonezia / docs[0] 711 / hits[0] 826 /
No Pic available
  • 2017-06-23

Në vitin 2050 do të jemi 10 miliardë

Popullsia e botës do të rritet me 1 miliardë në 13 vitet e ardhshme, dhe do të jetë 10 miliardë në 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Popullsia aktuale është 7.6 miliardë dhe pritet të rritet ende në dekadat e ardhshme, kryesuar nga rritja e numrit të lindjeve në Afrikë, sipas r

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë
  • 2017-06-22

India pritet të arrijë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

No Pic available
  • 2017-06-22

India pritet të zëvendësojë Kinën si vendi më i populluar në botë

Popullsia e botës do të rritet nga 7.6 miliardë sa është këtë vit – në 9.8 miliardë në vitin 2050, parashikojnë Kombet e Bashkuara. Në raportin që publikoi sot, OKB tha se vendet që nxisin rritjen e popullsisë janë: India, Nigeria, Kongo, Pakistani, Etiopia, Tanzania, Shtetet

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime
  • 2017-06-16

10 qytetet më me leverdi në botë për pushime

Në Europë, Bukureshti është në vend të parë. Bangkoku është më i leverdishmi në Azi. Rio de Zhanejro kryeson në Amerikën Latine Bangkok Ku të shkoni me pushime? Një pyetje torturuese, para së gjithash për ata që duan të shkojnë jashtë. Një çështje që ka lidhje me bukurinë e

No Pic available
  • 2017-06-08

Shifra alarmante, deri në 13 milionë ton mbetje çdo vit përfundojnë në oqeane

Kombet përgjegjëse për shumicën e ndotjes plastike në oqeanet botërore kanë premtuar të fillojnë pastrimin për përmirësimin e situatës. Në një samit të Kombeve të Bashkuara për oqeanet, delegatët nga Kina, Tailanda, Indonezia e Filipinet thanë se ata do të punojnë që plastika

No Pic available
  • 2017-05-23

Peshon 200 kg, djali 10-vjeçar zvogëlon stomakun

Një 10-vjeçar nga Indonezia që peshonte rreth 200kg është detyruar që ti nënshtrohet një operacioni pasi kishte krijuar varësi nga pijet e gazuara dhe brumërat. Arya Permana ishte aq i shëndoshë, sa nuk mund të gjente rroba të cilat mund ti vishte. Ai u mundua të mbante dieta, por arr

Fustanella festival, mbledh botën në Gjirokastër
  • 2017-05-16

Fustanella festival, mbledh botën në Gjirokastër

Tri ditë-netë me muzikë nga Shqipëria, Greqia, USA, UK, Italia, Indonezia, Maroku, etj, në festivalin më të ri të muzikës dhe trashegimisw Fustanella Festival, organizuar nga Remont Kapital , që ideon këtë festival përherë të parë duke e cilësuar kthim tek rrënjët. Më 19 maj Gjir