Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezise

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.035Z

Termeti godet ujerat e Indonezise

Mar Banda 17 tetor NOA - Nje termet me magnitude 6.1 ka goditur ujerat e Mar Banda ne arkipelagun e Indonezise. Epiqendra eshte lokalizuar rreth 138 kilometer ne very te Dili kryeqyteti i Timor Est ne nje thellesi prej 20.6 kilometrash. Lajmi eshte bere i ditur nga Sherbimi Gjeologjik i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.901Z

Meta, me ambasadoret e Malit te Zi, Kines dhe Indonezise

Zevendeskryeministri dhe ministri i Puneve te Jashtme, Ilir Meta priti dje ambasadore te akredituar ne Tirane, per te diskutuar ne lidhje me marredheniet dypaleshe mes Shqiperise dhe vendeve qe ata perfaqesojne. Ne kete kuader Meta priti Ambasadorin e Malit te Zi ne Shqiperi, Zeljko Perovic. Ne taki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.658Z

Haxhinasto-Inkiriwang Te forcohet bashkepunimi Shqiperi-Indonezi

Ministria e Puneve te Jashtme Tirane 21 shkurt 2011 NOA 8211 Zevendeskryeministri dhe Ministri i Puneve te Jashtme Edmond Haxhinasto eshte takuar sot me Ambasadorin e Republikes se Indonezise ne vendin tone Immanuel Robert Inkiriwang i cili eshte rezident ne kryeqytetin e Bullgarise Sofje. Zoti Hax

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.228Z

Presidenti Barak Obama viziton sot Indonezine

Presidenti Barak Obama dhe Zonja e Pare Mishel Obama pritet te mberrijne ne Xhakarta gjate dites se sotme. Kjo vizite eshte shtyre dy here deri me tani per arsye te dy situatave te brendshme ne SHBA njera prej te cilave ishte ndotja me nafte e Gjirit te Meksikes. Gjate takimit te sotem jane planifik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.241Z

Obama fjalim para indonezianeve

Presidenti amerikan Barak Obama mbajti nje fjalim te gjate drejtuar indonezianeve i cili konsiderohet si nje fjalim kyc drejtuar botes islame duke qene se Indonezia eshte vendi me numrin me te madh te muslimaneve ne bote. Ne fjalen e tij ne Universitetin e Indonezise ne Xhakarta perpara 6

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.577Z

Indonezi numri i viktimave shkon ne 270

Numri i viktimave te shkaktuara nga tsunami qe goditi ishuj te shumte te Indonezise eshte ngjitur ne 272. Lajmin e bejne te ditur autoritetet lokale sipas te cilave ne ishujt Mentauai 412 persona rezultojne ende te zhdukur. Tsunami u shkaktua nga nje termet i fuqishem 7.7 balle qe trondi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.666Z

Indonezi kerkimet per avionin

brbrKerkimet per avionin e Air Asia i cili u zhduk ne detin Xhava prane Indonezise te dielen qe kaloi tashme po vijojne nen ujebr Nje ekip i specializuar zhytesish po kerkon per trupat e pasagjereve dhe mbetjet e mjetit fluturues Nje skuader franceze po perdor nje pajisje me sensore akustike per det

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama