Rezultate te kerkimit per termin: +Indrit +Dokle

Meta: total 360 / total_found 360 / time 0.000 / keyword[0] indrit / docs[0] 2111 / hits[0] 4119 / keyword[1] dokle / docs[1] 2640 / hits[1] 6089 /
Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu
  • 2016-12-06

Si u shpëtoi Lul Berisha dy atentateve pas vrasjes së mikut të tij Klodian Saliu

Ardiatik Coli, i penduar i drejtësisë, ishte ai që zbërtheu në prokurori të gjitha krimet e bandës së Durrësit. Ai nisi të tregojë të gjithë aktivitetin e bandës, që nga ndarja e grupit, vrasjet dhe trafiku i drogës. Në njërin nga rrëfimet e tij ai ka folur për tentativën e

No Pic available
  • 2015-12-16

Ekstradohet nga Zvicra kosovari Osman Korpuzi, ish-anëtar i Bandës së Durrësit

Ekstradohet nga Zvicra një prej 16 të pandehurve të Bandës së Durrësit i dënuar me 20 vjet burg për vrasje të mbetur në tentativë. Osman Korpuzi, 37 vjeç, lindur në Kosovë ishte person i shpallur në kërkim ndërkombëtar në zbatim të vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë p

Gjykata e Larte heq burgimin e perjetshem per Lulzim Berishen
  • 2014-07-17

Gjykata e Larte heq burgimin e perjetshem per Lulzim Berishen

Gjykata e Lartë ka ndryshuar dënimin për Lul Berishës duke rrëzuar vendimin për burgim të përjtshëm dhe duke i dhënë dënim me 25 vitëe burg. Lulzim Berisha është cilësuar nga Prokuroria si kreu i Bandës së Durrësit dhe akuzohet për vrasje në vitet 1998-2000. Sipas Gjykatës së

No Pic available
  • 2014-07-17

Rrëzohet dënimi me burg përjetë për Lul Berishën, Gjykata e Lartë e dënon me 25 vite

Lulzim Berisha, i dënuar si kreu i një prej bandave më të rrezikshme në vend, Bandës së Durrësit, nuk do vuajë më dënimin e përjetshëm. Gjykata e Lartë ka rrëzuar një vendim të tillë, duke dënuar Berishën me 25 vite burg. Ky vendim vjen i argumentuar me faktin se, aktiviteti k

Gjykata e Lartë shpëton Lulzim Berishën nga burgu i përjetshëm
  • 2014-07-17

Gjykata e Lartë shpëton Lulzim Berishën nga burgu i përjetshëm

Kolegji me relator Tom Ndrecën e dënon me 25 vite burg. Dervishaj do të rigjykohet. Të tjerët me të njëjta vendime Gjykata e Lartë ka shpëtuar Lulzim Berishën nga burgu i përjetshëm. Kolegji Penal, i kryesuar nga Shkëlzen Selimi dhe me relator Tom Ndrecën, vendosi 25 vite burg për nj

No Pic available
  • 2014-07-16

Gjyk.e Lartë: 25 vite burg LulzimBerishës, rrëzohet dënimi 'përjetë'

TIRANE - Gjykata e Lartë rrëzon vendimin për burgim të përjetshëm ndaj Lulzim Berishës, të konsideruar si kapobanda i Durrësit, duke ulur dënimin në 25 vjet heqje lirie. Vendimi eshte argumentuar me faktin se, aktiviteti kriminal është kryer në vitet 1998-2000 dhe duhet dënuar me ligj

No Pic available
  • 2014-07-16

Gjykata e Lartë ndryshon dënimin për Lul Berishën, nga burgim të përjetshëm në 25 vite

Tiranë-Gjykata e Lartë ka ndryshuar dënimin për Lul Berishës duke rrëzuar vendimin për burgim të përjtshëm dhe duke i dhënë dënim me 25 vitëe burg. Lulzim Berisha është cilësuar nga Prokuroria si kreu i Bandës së Durrësit dhe akuzohet për vrasje në vitet 1998-2000. Sipas Gjykat