Rezultate te kerkimit per termin: +Industrializuara

Total: 1042
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.243Z

Romë, vendet më të industrializuara diskutojnë krizën

Romë - Ministrat e financave dhe drejtuesit e bankave qendrore të shtatë vendeve më të industrializuara të botës diskutojnë sot në Romë krizën globale financiare. Në prag të takimit, kreu i FMN së Domenike Shtraus Kan, i ka tërhequr vërejtjen qeverive kundër masave proteksioniste.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.225Z

Rezervat e naftës, frymëmarrje për vendet e industrializuara

Në luftën kundër çmimeve të larta të naftës dhe për shkak të vështirësive në nxjerrjen e naftës vendet e industrializuara shesin pjesë të rezervave të tyre strategjike të naftës. Nën kujdesin e Agjenci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.457Z

Vendet e industrializuara ia falin borxhet Haitit

Pas tërmetit të rëndë në Haiti shtatë vendet më të industrializuara të botës kanë rënë dakort për t'ia falur të gjitha borxhet bilaterale shtetit ishullor. Këtë e konfirmoi nëpërmjet një deklarate, Grupi G-7, gjatë një takimi në Kanada. Me marrëveshjen e arritur janë mendu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.106Z

Vendet e industrializuara shfrytezojne rezervat e naftes

Ne luften kunder cmimeve te larta te naftes dhe per shkak te veshtiresive ne nxjerrjen e naftes vendet e industrializuara shesin pjese te rezervave te tyre strategjike te naftes. Nen kujdesin e Agjencise Nderkombetare te Energjise IEA ne korrik do te dergohen ne treg 60 milione fuci me 159 litra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.754Z

do vit ekonomia turke rritet me shpejt se vendet e industrializuara

Çdo vit, ekonomia turke rritet më shpejt se vendet e industrializuara. Por është e habitshme se sa shpejt është rimëkëmbur ekonomia turke nga recesioni i vitit 2009. Ekspertët dhe statistikat zyrtare të vendit tregojnë se lehtësirat t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.277Z

Obama Te perjashtohet Rusia nga 8 vendet e industrializuara te botes

0 Presidenti amerikan Barak Obama kerkoi sot perjashtimin e Rusise nga grupi i 8 vendeve me te industria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.232Z

BE fton në një takim udhëheqësit e vendeve më të industrializuara

Kryeministri i Suedisë tha se udhëheqësit e Bashkimit Europian do të takohen për të diskutuar shpërblimet e bankave përpara takimit të nivelit të lartë të grupit të njëzetëshes nga fundi i këtij muaji. Kryeministri, Frederik Reinfeld, vendi i të cilit mban presidencën e rradh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama