Rezultate te kerkimit per termin: +Industris +Damian +Gjiknuri

Meta: total 886 / total_found 886 / time 0.001 / keyword[0] industris / docs[0] 9419 / hits[0] 12902 / keyword[1] damian / docs[1] 4308 / hits[1] 5295 / keyword[2] gjiknuri / docs[2] 4736 / hits[2] 11008 /
No Pic available
  • 2018-10-19

Nisin sot punimet për seksionin detar të TAP në Shqipëri

Në Seman, Fier nisin sot punimet për ndërtimin e seksionit detar të Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), me gjatësi 105 km. Ky seksion do të lidhë segmentin shqiptar të TAP me atë italian. Kjo fazë do të inaugurohet me një ceremoni me pjesëmarrjen e Kryeministrit Edi Rama, ministrit të

Statusi i naftëtarit, Gjiknuri: Prioritet ata të Ballshit
  • 2018-04-11

Statusi i naftëtarit, Gjiknuri: Prioritet ata të Ballshit

Punonjësit e Ballshit do të jenë prioritet për statusin e naftëtarit, teksa deri tani janë paraqitur 900 aplikime. Këto të dhëna u bënë të ditur nga ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri në aktivitetin për 100-vjetorin e industrisë së naftës, organizuar në K

Protesta e naftëtarëve të Ballshit, Gjiknuri: Statusin e keni gati
  • 2018-01-22

Protesta e naftëtarëve të Ballshit, Gjiknuri: Statusin e keni gati

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat Ahmetaj e Gjiknuri ndodhen në interpelancë  me naftëtarët e Ballshit përmes një videokonference. Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri përsëriti se ministria që ai drejton është e gatshme për një zgjidhje përfundimtare, duke iu refe

Rama: Do ta ndez uzinën; Video-konferencë për ARMO, naftëtarët mosbesues
  • 2018-01-22

Rama: Do ta ndez uzinën; Video-konferencë për ARMO, naftëtarët mosbesues

Naftëtarët e ARMO-s, që ishin zotuar se të hënën do të marshonin në Tiranë nëse kërkesat e tyre nuk plotësoheshin, qëndruan në Fier për të realizuar një video-konferencë me kryeministrin, që premtoi se shumë shpejt do ta ndezë prapë uzinën. Por pas takimit virtual, punëtorë

Gjiknuri: OSHEE aksion për riparimin e defekteve në Vlorë
  • 2017-12-03

Gjiknuri: OSHEE aksion për riparimin e defekteve në Vlorë

Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri përmes një statusi të publikuar në faqen e vet ne facebook ka bërë me dije se 137 elektricistë të OSHEE janë duke punuar ditë e natë për riparimin e defekteve të shfaqura në të gjithë qarkun e Vlorës. Gjiknuri bën me dije se pa

No Pic available
  • 2017-11-23

Nis reforma e ujit, Gjiknuri: Subvencionim për familjet në nevojë

Ministri i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjiknuri  tha se qytetarët me vullnet të lirë po formalizojnë lidhjet e paligjshme të ujit. Këtë deklaratë ai e bëri gjatë një takimi që zhvilloi me donatorët, ku në fokus ishte reforma në këtë sektor. Sipas Gjiknurit sfidë është ulja

Borxhet e mëdha të ARMO-s, Ahmetaj: Pasojë e privatizimit
  • 2017-11-07

Borxhet e mëdha të ARMO-s, Ahmetaj: Pasojë e privatizimit

Kryetari i komisionit parlamentar të ekonomisë, Erjon Braçe kërkoi shpjegime nga ministri i Financave për borxhet e mëdha që kompania ARMO ka ndaj Tatimeve. Me 24.5 miliardë lekë borxh i trashëguar doganor, ku mbi 55 për qind e tij zotërohet nga 6 kompani të përpunimit dhe tregtimit t