Rezultate te kerkimit per termin: +Industris

Total: 2340
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.998Z

Libi, vritet zëvendësministri i Industrisë

TRIPOLI - Zëvendësministri libian i Industrisë, Hassan Al-Droui u vra dje në mbrëmje vonë nga persona të panjohur të armatosur, në qytetin e Syrtes, 500 kilometra në lindje të Tripolit, njoftuan sot burime të sigurisë dhe ato spitalore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.009Z

Bernard Nikaj, ministër i Tregtisë dhe Industrisë

 Kryeministri Hashim Thaçi e ka emëruar një javë më parë Bernard Nikajn në postin e ministrit të Tregtisë dhe Industrisë. Prej muajsh ai ka qenë vetëm ushtrues detyre në këtë post. Vendimi nuk është publikua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.077Z

Mediu mbështetje industrisë së bimëve medicinave

TIRANË- Zhvillohet konferenca e parë e industrisë së bimëve medicinale, një ndër produktet më të kërkuara nga tregjet e huaja për eksport.Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu ka garantuar mbështetje për këtë industri, e cila &eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.424Z

Ndryshon struktura e ekonomisë shqiptare, BSH: Rritet pesha e industrisë dhe prodhimit

TIRANË- Ndryshe nga vitet e mëparshme, kur ekonomia shqiptare mbështetej tek tregtia, shërbimet dhe ndërtimi, tashmë është industria që po gjeneron rritjen më të madhe ekonomike. Të dhënat e fundit të Bankës së Shqip&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.902Z

Ekskluzive: Tentim vetëvrasje në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë

Në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) sot paradite ka ndodhur një tentim vetëvrasje. Burime të sigurta të Indeksonline kanë thënë se një punëtor i nacionalitet serb në këtë ministri është gjetur në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:02.837Z

Mustafa: Jo vetëm kazino por zhvillim të industrisë

Tubimin e radhës electoral Lidhja Demokratike e Kosovës e mbajti në qytetin e Deçanit. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se, pas fitores së LDK-së në këtë komunë, Deçani do të ketë një trajtim të ve&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.622Z

Sqaron Ministria e Tregtisë dhe Industrisë në lidhje me udhëtimin e Ismet Beqirit dhe Haki Rugovës për ta përfaqësuar Kosovën në OBT

Përmes një komunikate për media Ministria e Tregtisë dhe Industrisë ka bërë këtë sqarim publik: Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë nuk ka dërguar në konferencën e OBT-së në Gjenevë asnjë drejtues të LDK-s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama