Rezultate te kerkimit per termin: +Industrise

Meta: total 1000 / total_found 1605 / time 0.014 / keyword[0] industrise / docs[0] 1605 / hits[0] 2147 /
No Pic available
  • 2017-09-21

Letra/ Një vit pa rroga, naftëtarët kërkojnë hetim për ARMO-n

Punonjësit e kompanisë ARMO i kanë drejtuar një letër ambasadave të SHBA-së dhe BE-së në Shqipëri, kryeministrit, Presidentit dhe ministrave që kanë lidhje me ARMO-n, për ti kërkuar një hetim të kësaj kompanie. Sipas tyre, përpos mosdhënies së rrogave për një vit, situata ka da

No Pic available
  • 2017-05-03

Konfidustria: Qeveria të mos firmosë për Divjakë resort Albania

Konfindustria kerkon nga Qeveria dhe vendimarrja politike shqiptare te tregohet e kujdesshme dhe te pezulloje procesin e miratimit te projektit te ndertimit me koncesion te kompleksit turistik ne Lagunen e Karavastase-Divjake, deri ne plotesimin e plote te standarteve nderkombetare perkatese dhe per

Bulqize nderhyrja ne miniere ende e pamundur
  • 2017-02-07

Bulqize nderhyrja ne miniere ende e pamundur

brbrEnde asnje gjurme e tre minatoreve kinez te mbetur ne thellesi te tokes qe nga mesdita e te shtunes Megjithate operacioni per nderhyrjen ne bazamentin e pusit 19 ne nivelin 21 te Minieres se Bulqizes ku u bllokuan tre specialiste ka vijuar pa nderprerje Zevendesministri i Energjise dhe Industri

Sigmar Gabriel nje impulsiv ne krye te diplomacise gjermane
  • 2017-01-28

Sigmar Gabriel nje impulsiv ne krye te diplomacise gjermane

brbrI gjithanshem i paparashikueshem mbeshtetes i fjales se lire social-demokrati Sigmar Gabriel i cili mori sot detyren e kreut te diplomacise gjermane nuk zoteron ne pamje te pare asnje prej cilesive te pergjithshme te nevojshme per kete funksionbrbr brbrNe postin tim te ardhshem nuk duhet te vazh

Trump me i vjetri dhe me i pasuri ne krye te SHBA
  • 2017-01-21

Trump me i vjetri dhe me i pasuri ne krye te SHBA

brbrDonald Trump presidenti i 45-te i SHBA do te hyje ne histori per disa karakteristika te vecanta Ai do te jete presidenti me i vjeter i vendit pasi ne 14 qershor mbush 70 vjec Kete rekord me pare e mbante Ronald Reagan qe ishte 69 vjec kur mori pushtetin Trump eshte presidenti i pare miliarder me

No Pic available
  • 2017-01-17

Dekreti për ligjin e mbetjeve më 4 shkurt në seancë plenare

Dekreti i Presidentit që ktheu për rishqyrtim në Kuvend ndryshimet në ligjin Për menaxhimin e integruar të mbetjeve do të shqyrtohet në seancë plenare më 4 shkurt. Kalendari trejavor i punimeve, i miratuar të hënën në parlament, ka caktuar seancën e parë të shkurtit për shqyrtimin

Gjiknuri ne zyren e Llalles Prokuroria hermetike per informacionin
  • 2017-01-16

Gjiknuri ne zyren e Llalles Prokuroria hermetike per informacionin

p styletext-align justifyPer rreth 1 ore ministri i energjise dhe industrise Damian Gjiknuri ishte ne zyren e Prokurorit te Pergjithshem Adriatik Llalla Takimi u mbajt larg vemendjes se medias Zyrat per shtyp te dy institucioneve te kontaktuar nga Vizion Plus theksojne se ishte nje takim ne kuader t