Rezultate te kerkimit per termin: +Infektiv

Meta: total 1000 / total_found 1118 / time 0.000 / keyword[0] infektiv / docs[0] 1118 / hits[0] 1601 /
No Pic available
  • 2017-06-14

Helmohen 15 studentë nga ushqimi i konsumuar në Kalimash

Rreth 15 studentë të toksikuar janë paraqitur në pavionin e infektiv të Spitalit Nënë Tereza rreth orës 01:04 të mëngjesit të sotëm, 14 qershor 2017. Pas mjekimit të marrë, të helmuarit janë larguar për në banesë rreth orës 04:52. Policia e Tiranës nuk bën me dije shumë detaje

No Pic available
  • 2017-06-14

15 studentë përfundojnë në urgjencë, u helmuan në një restorant

Rreth 15 studentë kanë përfunduar në urgjencë gjatë natës për shkak të një helmimi që iu ka ndodhur gjatë një ekspedite jashtë Tiranës. Zyrtarisht policia deklaron se më datë 14.06.2017, rreth orës 01:04, në pavijonin infektiv të Spitalit Nënë Tereza kanë shkuar rreth 15 stude

Një guidë për trajtimin e duhur të shqetësimeve gastrointestinale
  • 2017-05-16

Një guidë për trajtimin e duhur të shqetësimeve gastrointestinale

Më shumë se gjashtë europianë në dhjetë vuajnë nga shqetësimet gastrointestinale, të paktën një herë çdo gjashtë muaj. Rezultati ka dalë nga një kampion prej më shumë se një mijë personash me moshë nga 16 deri në 64 vjeç. Sipas të intervistuarve, shqetësimet më të shpesht

No Pic available
  • 2017-01-17

Dy viktima të tjerë nga gripi, vdesin dy gra në Vlorë dhe Korçë

Dy persona të tjerë kanë gjetur vdekjen sot nga virusi i grirpit.  Ministria e Shëndetësisë bën me dije  viktimat janë dy gra të moshuara. Një grua 82-vjeçare, që ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës dhe një 71-vjçare që ka gjetur vdekjen në spitalin e Korçës. Të dy të mo

Shënohen dy viktima të tjera nga gripi në Vlorë dhe Korçë
  • 2017-01-17

Shënohen dy viktima të tjera nga gripi në Vlorë dhe Korçë

Dy persona të tjerë kanë gjetur vdekjen sot nga virusi i grirpit. Ministria e Shëndetësisë bën me dije viktimat janë dy gra të moshuara. Një grua 82-vjeçare, që ka ndërruar jetë në spitalin e Vlorës dhe një 71-vjçare që ka gjetur vdekjen në spitalin e Korçës. Të dy të moshuar

Kulmi i epidemisë së gripit, çdo javë 16 mijë të sëmurë
  • 2017-01-04

Kulmi i epidemisë së gripit, çdo javë 16 mijë të sëmurë

Virusi i gripit që qarkullon në vendin tonë është ai AH3N2, i cili ka disa vite që nuk kishte prekur Shqipërinë, ndaj dhe popullata është fare e pambrojtur nga ana imunitare, çka sipas mjekëve infeksionistë shpjegon përhapjen e menjëhershme të tij. Jo vetëm në Shqipëri, por në gj

Shkaku kryesor i tumoreve janë infeksionet
  • 2016-12-26

Shkaku kryesor i tumoreve janë infeksionet

Një i diagnostikuar me tumor në gjashtë të tillë duhet ti atribuohet ndonjë infeksioni sipas një studimi të fundit të bërë në këtë fushë. Kërkuesit e IARC (International Agency for Research on Cancer) me qendër në Lion të Francës dhe pjesë e organizatës botërore të shëndetë