Rezultate te kerkimit per termin: +Info

Meta: total 1000 / total_found 2738 / time 0.001 / keyword[0] info / docs[0] 2738 / hits[0] 3610 /
No Pic available
  • 2017-06-21

Huffington Post: Kosova duhet të ketë ushtrinë e saj

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) duhet të transformohet në një ushtri me kapacitet të plotë dhe të integrohet në Partneritetin për Paqe të NATO-s (PfP), i cili përgatit vendet për anëtarësim të plotë në NATO, shkruan Huffington Post. FSK-ja u krijua shumë shpejt pasi Kosova shpa

No Pic available
  • 2017-06-18

SHBA dhe BE kërkojnë formimin e shpejtë të institucioneve të Kosovës

Njohësit e zhvillimeve politike në vend thonë se duhet shpejtuar në formimin e institucioneve, pas përfundimit të zgjedhjeve të parakohshme. Ish-ambasadori i Maqedonisë në Bashkimin Evropian, Blerim Reka, i cili njëherësh është njohës i zhvillimeve politike në Kosovë, ka thënë &nbs

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin
  • 2017-06-14

Mblidhet në MZHETTS, task forca për Turizmin

  Nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, z. Gentian Këri, u zhvillua takimi i radhës i Task Forcës për Turizmin. Në mbledhje u diskutua mbi marrjen e masave përgjatë sezonit turistik 2017. Këri konfi

Mbi 1.650 arrestime në demonstratat anti-Putin, 30 ditë burg për Navalny
  • 2017-06-13

Mbi 1.650 arrestime në demonstratat anti-Putin, 30 ditë burg për Navalny

Raportimet e mediave vendase flasin për 750 të arrestuar në Moskë dhe 900 të tjerë në Shën Petersburg. Ndërkohë zyrtarisht Minsitria e Brendshme ruse thotë se janë ndaluar vetëm 500 protestues. Mbi 750 arrestime janë bërë në Moskë gjatë demonstratave anti-Putin në qendër të qyt

No Pic available
  • 2017-06-12

Fajon: Qeveria e re të mundësojë liberalizimin e vizave

Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon, njëherit edhe raportuese për Kosovë për liberalizim të vizave në Parlamentin Evropian pret që Qeveria të formohet sa më shpejtë, duke përmendur sfidat që ka përpara Kosova. Ekskluzivisht për arbresh.info Fajon thotë se Kosova nuk ka kohë për të

No Pic available
  • 2017-06-12

The Guardian: Vetëvendosje përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës

Vetëvendosje përfaqëson shpresën për qytetarët e Kosovës të lodhur nga koalicioni i komoditetit midis ish-kryekomandantëve dhe administratorëve ndërkombëtarë, shkruan The Guardian, transmeton Zeri.info në Kosovë. Britania e Madhe nuk është vendi i vetëm që ka përjetuar zgjedhje t

Ministrja teknike urdhër kontrolli mbi përdorimin e fondeve të ndihmës ekonomike
  • 2017-06-06

Ministrja teknike urdhër kontrolli mbi përdorimin e fondeve të ndihmës ekonomike

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë Xhulieta Kërtusha ka urdhëruar ngritjen e një grupi pune për kontrollin e veprimtarisë së kryer nga Zyrat e Ndihmës Ekonomike në të gjithë vendin. Nisur nga një numër i konsiderueshëm denoncimesh të ardhura nga qytetarë të ndryshëm për p