Rezultate te kerkimit per termin: +Informacioni

Meta: total 1000 / total_found 10149 / time 0.005 / keyword[0] informacioni / docs[0] 10149 / hits[0] 12167 /
PD Rama nuk e shpetoi dot drogen e Bushit prokuroria aksion pa dijenine e qeverise
  • 2016-10-20

PD Rama nuk e shpetoi dot drogen e Bushit prokuroria aksion pa dijenine e qeverise

Transmetuar me 19102016 - 1355 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Deputeti i Partise Demokratike Flamur Noka ne nje dalje per mediat nga selia blu ka folur per aksionin antidroge ne Kruje ku ka thene se qeveria nuk ka arritur dot te shpeto

Incidenti i Kanalit të Korfuzit / Zbulohen dokumentet sekrete që dënuan Shqipërinë
  • 2016-10-20

Incidenti i Kanalit të Korfuzit / Zbulohen dokumentet sekrete që dënuan Shqipërinë

Nga Auron Tare, DITA Dokumentet e prezantuara për herë të parë në Uashington që u zbuluan në dosjet e Arkivës Britanike, lidheshin ngushtësisht me një zbulim arkeologjik në bregdetin e Sarandës nga ekipi shqiptaro-amerikan; ky zbulim ishte i destinuar për të ndryshuar një herë e mir

No Pic available
  • 2016-10-18

FOTOT/ Vdekja misterioze e rusit Motorola: A erdhi urdhri i vrasjes nga Kremlini?

Ditën e djeshme mediat ndërkombëtare raportuan për vdekjen e liderit të rebelëve prorusë, Arseniy Pavlov, njohur me nofkën Motorola. Ai u vra në një apartament në Donetsk nga shpërthimi i një bombe. Një grup i maskuar si Nazistë mori përsipër vrasjen e tij. Por mediat britanike h

No Pic available
  • 2016-10-18

Kanabisi, Noka: Ushtria duhet të kishte ndërhyrë, edhe pse nuk e zgjidh problemin

Deputeti i PD, Flamur Noka tha në Ora News se përshëndet deklaratën e Manjanit. Ai tha se  ushtria duhet të kishte ndërhyrë edhe pse nuk e zgjidh problemin Noka: Unë dua ta përshëndes deklaratën e ministrit sepse përpos faktit që ai pranon kanabizimin e vendit kërkon ose rekomandon n

No Pic available
  • 2016-10-17

Nga Krasta te Çani: Figurat televizive që kanë ikur të pakënaqur dhe janë rikthyer prapë tek i njëjti ekran!

Shumë media nuk e kapërdinë dot rikthimin e Adi Krastës në Top Channel. Edhe në rrjete sociale shumë njerëz ngrinin pyetjen: Po si mund të marrë Top Channel mbrapsh një njeri që e ka sharë?. Megjithatë, ajo çfarë ndoshta publiku i thjeshtë nuk kupton, është se shpesh rebelimet e f

No Pic available
  • 2016-10-16

Artan Hoxha: Ish-ushtari u vra nga pronarët e kanabisit. Në magazinë gjeta edhe kontraceptivë

Gazetarët Artan Hoxha e Doriana Beza si dhe grupi i xhirimit të News24 kanë udhëtuar drejt periferisë së kryeqytetit, në fshatrat që ndodhen në kufi mes qarkut të Tiranës dhe Elbasanit për të zbardhur të vërtetat e një krimi të pak ditëve më parë. Ushqime, sheqer, oriz, pije ener

No Pic available
  • 2016-10-16

AKU kontroll në restorant në Tiranë, bllokon salçiçe me Salmonelë

Një sasi salçiçesh me prezencë Salmonele janë ndaluar në një restorant në Tiranë, nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. AKU bën të ditur se salçiçet prodhoheshin nga vetë restoranti. Informacioni është marrë nga sistemi i kontrollit që përcaktohet në ligjin për sigurinë ushqimor