Rezultate te kerkimit per termin: +Informatik +Ekonomike

Meta: total 317 / total_found 317 / time 0.002 / keyword[0] informatik / docs[0] 1781 / hits[0] 2630 / keyword[1] ekonomike / docs[1] 93353 / hits[1] 168665 /
No Pic available
  • 2017-03-15

Rriten pagat e policëve sipas viteve të shërbimit

Qeveria ka miratuar strukturën e re të nivelit të pagave për gradë dhe shtesave mbi pagën e punonjësve të Policisë së Shtetit. Sipas vendimit të qeverisë, rritja e pagave do të bëhet çdo vit vjetërsi shërbimi në masën e 1 për qind për vit, deri në 25 vite. Kjo do të thotë se

Profesionet që pritet të paguhen dhe kërkohen më shumë në Shqipëri
  • 2017-01-29

Profesionet që pritet të paguhen dhe kërkohen më shumë në Shqipëri

Jeni financierë, specialistë IT, zhvillues programesh, inxhinierë ndërtimi, atëherë është koha juaj. Këto janë ndër profesionet më të kërkuara sot për sot në tregun shqiptar të punës, por edhe më të mirëpaguarat. Femrat, gjithnjë e më shumë po bëhen të kërkuara për po

MZHR,sistem aplikimi online për licencën e vlerësuesit të pasurive të paluajtshme
  • 2016-12-22

MZHR,sistem aplikimi online për licencën e vlerësuesit të pasurive të paluajtshme

Ministria e Zhvillimit Urban është e angazhuar në procesin e licencimit të profesionistëve të fushës, si dhe në përmirësimin e kuadrit ligjor dhe lehtësimit të procedurave të aplikimit për vlerësuesit e pasurive të paluajtshme. Ne synojmë që këtë angazhim ta kryejmë në mënyrë

MZHR, sistem aplikimi online për licencën e vlerësuesit të pasurive të paluajtshme
  • 2016-12-22

MZHR, sistem aplikimi online për licencën e vlerësuesit të pasurive të paluajtshme

Ministria e Zhvillimit Urban është e angazhuar në procesin e licencimit të profesionistëve të fushës, si dhe në përmirësimin e kuadrit ligjor dhe lehtësimit të procedurave të aplikimit për vlerësuesit e pasurive të paluajtshme. Ne synojmë që këtë angazhim ta kryejmë në mënyrë

Asma Asad, Zonja e Ferrit që qëndron në krah të diktatorit
  • 2016-10-25

Asma Asad, Zonja e Ferrit që qëndron në krah të diktatorit

Zonja e Parë e Sirisë rishfaqet pas 8 vjetësh në televizion. 41-vjeçarja akuzohet se nuk ka mbajtur qëndrim ndaj bashkëshortit të saj dhe se nuk ka penguar masakrat në konfliktin sirian Sapo ka bërë flokët te parukierja, një make up i lehtë dhe shumë e kuruar. Asma Asad është rishfa

Ja kuotat e paplotësuara në Fakultetin e Ekonomisë
  • 2016-10-21

Ja kuotat e paplotësuara në Fakultetin e Ekonomisë

Pas Raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 19 dhe 20 tetor, në Fakultetin e Ekonomisë, Universiteti i Tiranës, kanë mbetur ende 432 kuota të paplotësuara, përkatësisht 98 në Degën Financë, 188 në Degën Administrim-Biznes, 74 në Degën Informatikë Ekonomike dhe 72 në Degën E

No Pic available
  • 2016-10-19

Fakulteti Ekonomik ka 603 kuota të paplotësuara

Edhe pas fazës së dytë të regjistrimeve, në Fakultetin e Ekonomisë një ndër më të kërkuarit nga maturantët në vend, kanë mbetur sërish qindra vende bosh. Fakulteti bën me dije se pas raundit të fundit të regjistrimeve, në datat 17 dhe 18 tetor, në Fakultetin e Ekonomisë kanë mb