Rezultate te kerkimit per termin: +Informatikes

Meta: total 196 / total_found 196 / time 0.000 / keyword[0] informatikes / docs[0] 196 / hits[0] 237 /
Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)
  • 2016-12-11

Rrëfimi i Sali Berishës: Si lindi PD, cili është kontributi i saj (harron të përmendë Azem Hajdarin drejtuesin e parë dhe themeluesit)

Në përvjetorin e 26 të krijimit të Partisë Demokratike, një ndër themeluesit dhe lideri historik i saj, Sali Berisha i kushton një shkrim mënyrës sesi u krijua ky grupim politik. Berisha bën një rrëfim nga kryengritja e studentëve dhe deri tek kontributi i PD-së në 26 vitet e jet

Rio Sherri talenti 21-vjecar i Informatikes
  • 2016-07-24

Rio Sherri talenti 21-vjecar i Informatikes

brbrRio Sherri eshte vetem 21vjec por ka nje pasion te madh Teknologjine I sapodiplomuar ne degen e Informatikes ne Tirane njekohesisht edhe fitues i HackDayAlbania Rio ka ndihmuar ne eliminimin e pikave te dobeta ne sistemin android si dhe ne antivirusin AVIRA AVIRA qe ka impakt ne me shume se 500

Rama ne Vlore inspekton shkollen Rilindja dhe Lungomaren
  • 2016-03-05

Rama ne Vlore inspekton shkollen Rilindja dhe Lungomaren

Transmetuar me 05032016 - 1329 Kryeministri Edi Rama i shoqeruar nga Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla vizitoi sot ne Vlore nje nga shkollat qe ka perfituar nga programi i investimevebr br Rama u ndal ne shkollen artistike Rilindja ku me nje investim pr

Operacioni kunder pirateve te informatikes
  • 2015-12-04

Operacioni kunder pirateve te informatikes

brbrNje operacion nderkombetar kunder pirateve te internetit eshte ndermarre nga FBI dhe Europol ne 36 vende te botes Pjese e operacionit Dorkbot malware qe coi ne shkaterrimin e viruseve te cilat kane prekur llogari ne faqet eBay PayPal apo Twitter e Facebook eshte bere edhe Shqiperia Policia ne T

Virusi qe vjedh te dhenat Shqiperia ne aksionin nderkombetar mes 36 shteteve
  • 2015-12-04

Virusi qe vjedh te dhenat Shqiperia ne aksionin nderkombetar mes 36 shteteve

Foto ilustruese PUBLICITET Dorkbot malware virusi i cili ka prekur llogari ne eBay PayPal Twitter Facebook etj eshte shkaterruar fale nje operacioni nderkombetar te EUROPOL-it dhe FBI-se pjese e se ciles eshte edhe Shqiperiabr br Shteti shqiptar u be pjese e operacioni

Skeme mashtrimi me ilacet burg per 5 te akuzuar
  • 2015-11-04

Skeme mashtrimi me ilacet burg per 5 te akuzuar

PUBLICITET Tirane 4 nentor 2015 NOAal- shte mbajtur diten e sotme seanca per 13 te akuzuarit per nje skeme mashtrimi me ilacet Duke folur para trupes gjykuese administratori i nje prej kompanive Nadir ausholli tha se e gjithe kjo ceshtje eshte nje show mediatik qe po masakron biznes

Data e lindjes ndikon ne shendet ja semundjet per cdo muaj
  • 2015-10-10

Data e lindjes ndikon ne shendet ja semundjet per cdo muaj

Transmetuar me 25092015 - 2127 PUBLICITET A keni menduar ndonjehere se nje semundje mund te jete e lidhur me daten tuaj te lindjes Kjo duket te jete e verteta dhe me ne fund mund te jepet nje vertetim shkencor i semundjeve te