Rezultate te kerkimit per termin: +Informojn +Kuvendin

Meta: total 46 / total_found 46 / time 0.000 / keyword[0] informojn / docs[0] 1592 / hits[0] 1687 / keyword[1] kuvendin / docs[1] 21390 / hits[1] 27018 /
700 vende pune në administratë, lista e plotë e vendeve vakant
  • 2016-08-15

700 vende pune në administratë, lista e plotë e vendeve vakant

Shërbimi Kombëtar i Punësimit ka publikuar listën me vendet e lira të punës, në administratë, institucione të pavarura dhe në bashkitë e vendit. Për to mund të kandidojë çdokush që plotëson kriteret e kërkuara, ndërkohë që Shekulli zbardh të plotë listën me kërkesat për

Pajisja misterioze: Kë po përgjon Policia e Shtetit?
  • 2016-05-11

Pajisja misterioze: Kë po përgjon Policia e Shtetit?

Misteri i një pajisjeje përgjuese tepër të sofistikuar, që është instaluar prej më shumë se një muaji në zyrat e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë dhe përdorimi i saj për "qëllime trajnuese". Institucionet e inteligjencës, në alarm nga përgjimet e paligjshme, informojnë

Megaskandali: Si u fshinë gjobat e bizneseve në serverin e tatimeve dhe pse administrata e PD-së njoftoi me vonesë
  • 2016-04-27

Megaskandali: Si u fshinë gjobat e bizneseve në serverin e tatimeve dhe pse administrata e PD-së njoftoi me vonesë

Ishin javët e fundit kur demokratët e ndjenin erën e ndryshimit për të lënë pushtetin. Rilindja po vinte në prag dhe zgjedhjet e qershorit 2013, që afronin me shpejtësi, e kishin lënë administratën Berisha me zemër të ngrirë për atë që do të ndodhte më pas. Sulmet verbale të

2 prill 1991, misteret e vrasjeve që su zbardhën kurrë
  • 2016-04-03

2 prill 1991, misteret e vrasjeve që su zbardhën kurrë

Kanë kaluar 25 vjet nga 2 prilli 1991, ajo ditë e dhunshme kur Shkodra humbi katër bij të saj, idealistë e plot shpresë për Shqipërine ku po pritej të vinte demokracia. Tragjedia e tyre dhe e familjeve të tyre mbetet një hije e zezë që nuk u zbardh kurrë. 2 prilli 1991 bëhet për f

No Pic available
  • 2016-03-04

Kuvendi miraton me 114 vota pro aktet nënligjore të dekriminalizimit

Ora 14: 56: Kuvendi miraton me 114 vota pro aktet nënligjore për dekriminalizimin, asnjë kundër , asnjë abstenim. Në parim ishin 114 vota pro. Ora 14: 44 Kuvendi mblidhet për të votuar aktet nënligjore të dekriminalizimit. Deputeti Oerd Bylykbashi tha se ajo që po përmbyllet sot ësht

Kuvendi miraton aktet nënligjore të dekriminalizimit, pas votimit opozita largohet
  • 2016-03-04

Kuvendi miraton aktet nënligjore të dekriminalizimit, pas votimit opozita largohet

Ora 14: 56: Pas shumë orësh negociata, politika arrin konsensusin duke miratuar fillimisht në Këshillin e Legjislacionit dhe Mandateve aktet nënligjore të dekriminalizimit dhe më pas miratimin unanim në Kuvend me 114 vota pro, asnjë kundër asnjë abstenim. Kryeministri Edi Rama nuk ishte

Homoseksualë në Kuvend? Ndoka: Se përjashtoj si mundësi, Zoti nuk krijoi Adamin dhe Stefanin
  • 2015-10-27

Homoseksualë në Kuvend? Ndoka: Se përjashtoj si mundësi, Zoti nuk krijoi Adamin dhe Stefanin

Ai është i njohur për kundërvënien e tij ndaj idesë se "gratë janë të barabarta me burrat". Për Nard Ndokën, femrat nuk kanë se si të jenë njësoj si meshkujt, derisa edhe përbërja hormonale e tyre është e ndryshme. "Unë i respektoj në maksimum gratë, por kjo nuk do të thotë