Rezultate te kerkimit per termin: +Infrastrukturs

Meta: total 196 / total_found 196 / time 0.000 / keyword[0] infrastrukturs / docs[0] 196 / hits[0] 240 /
TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!
  • 2018-09-04

TË SHOHËSH EUROPËN, PA TË VDESËSH!

Jagoda Marinic, autore e shkrimit Turizmi sht nj fest tregtimi gjat gjith vitit: festivale elektro, ngjarje sportive, udhtime me transoqeanik. Qyteteve u merret fryma nga masa e turistve. Un e shoh kt zhvillim prej vitesh n Kroaci. Ésht e thjesht t’ia rrissh vlern ktij vendi: Mjafton vetm nat

No Pic available
  • 2017-10-02

ARRSH dhe IKMT nisin pastrimin e nyjeve dhe akseve kombëtare

Në përfundim të afatit 15 ditor të lajmëruar më parë nga Ministri i Infrastrukturs dhe Energjisë Damian Gjiknuri, ka nisur sot në terren puna për pastrimin e nyjeve dhe akseve kombëtare. Autorteti Rrugor Shqiptar në bashkëpunim me Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit dhe

No Pic available
  • 2013-04-23

Shkodër, mblidhet Konferenca e Partive Socialiste Europiane

TIRANE - Sot në Shkodër, është organizuar Konferenca e Partive Socialiste Europiane. Diskutantët kanë përmenduar problemet më të mprehta që shqetësojnë Europën e në veçanti, rajonin e Ballkanit, ku mjaft çështje, me karakter etnik kryesisht, janë mbyllur me mundim. Ata kanë nxitur

Projekti Mbrojtja mjedisore e liqenit te Shkodres
  • 2011-08-05

Projekti Mbrojtja mjedisore e liqenit te Shkodres

Për minimizimin e ndotjes në liqenin e Shkodrës, Bashkia, në bashkëpunim me qeveritë gjermane, austriake dhe atë zvicerane, kanë nisur punimet për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujrave të përdorura,të bardha e

No Pic available
  • 2011-08-04

Banka Botërore kredi 4.3 milionë euro Kosovës

PRISHTINE-Në Prishtinë sot është nënshkruar marrëveshja ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe Bankës Botërore, për një kredi në vlerë prej 4.3 milionë euro, për mbështetje të sektorit financiar dhe të

No Pic available
  • 2011-08-03

Kosovë, Banka Botërore 4.3 ml euro kredi

Në Prishtinë sot është nënshkruar marrëveshja ndërmjet qeverisë së Kosovës dhe Bankës Botërore, për një kredi në vlerë prej 4.3 milionë euro, për mbështetje të sektorit financiar dhe të infrastru

No Pic available
  • 2010-09-02

Ura e Shkollës Teknologjike, me 6 korsi

Inspektimi i punimeve Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin