Rezultate te kerkimit per termin: +Infrastrukturs

Total: 188
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.633Z

Berisha: BE, financim autostradës Tiranë - Elbasan

Banka Evropiane do t bashkpunoj me qeverin shqiptare pr financim t projekteve t ardhshme, si projekti i rrugs Tiran - Elbasan, projekti i bypasit t Fierit, projektit t mbshtetjes dhe financimit t SME, t vazhdimit t financimit t projekteve n infrastrukturn ujore dhe energjetike et

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.437Z

Berisha - Koutras: Greqia, investime në Boshtin e Jugut

Investitort grek shtrijn aktivitetin e tyre ndrtues n Shqipri dhe shprehin interes pr rrugn Tiran - Elbasan, segmente t Rrugs s Arbrit, Boshti i Jugut, zgjerimin e autostrads Milot - Shkodr dhe Unazn e Madhe t Tirans. Kryeministri Berisha priti dje kryetarin e bordit t kompanis A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.612Z

Berisha: Shqipëria, barrën më të ulët fiskale në Evropë

Shqipria sht vendi me barr fiskale m t ult n Evrop, ndaj Kryeministri Sali Berisha u bri dje thirrje malajzianve q t vijn dhe t investojn n Shqipri. Kryeministri Sali Berisha priti dje prfaqsues t kompanis malajziane, Malajzian Mining Coorporation, MMC. Prfaqsuesit e kompanis mal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Bashkia e Tiranës njofton devijimin në Rrugën e Dibrës

Me qllim realizimin e punimeve n sheshin “Sknderbej”, Bashkia e Tirans ka hartuar nj plan masash t ndar n faza, lidhur me ndrhyrjet n fushn e infrastrukturs dhe organizimit t qarkullimit. N vijim t zbatimit t fazs s dyt t punimeve pr rikonstruksionin e sheshit “Sknderbej”, B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.934Z

Berisha-Siller: Kredi të buta për 2011-2012

Zvendspresident i Par i KfW, Roland Siller, n vazhdim t bashkpunimit pr zhvillim, krkoi dje konfirmimin e qeveris shqiptare pr nj fond deri n 100 milion, me kredi t but pr periudhn 2011-2012, pr financimin e projekteve prioritare t qeveris shqiptare. Kryeministri Berisha priti dj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Albtelecom, ulje tarifash

Shum shpejt n Tiran dhe n Durrs, kompania m e madhe e telefonis fikse, do t shtoj rreth 340 mij numra t rinj, prkatsisht 200 mij n Tiran dhe 140 mij n Durrs. Projekti i zgjerimit t telefonis fikse e ka paraqitur sot drejtori i Prgjithshm i Albtelecom Mustafa Resit Akdogan. N kuadr t projekteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.957Z

Shqipëria, e interesuar për investimet kroate

Kryeministri Berisha zhvilloi nj takim dypalsh me Kryeministren e Kroacis, znj. Jadranka Kosor, gjat qndrimit t tij n Dubrovnik, ku po merr pjes n samitin “Evropa Juglindore, prballja me sfidat globale”. Kryeministrja Kosor e falnderoi Kryeministrin Berisha pr pjesmar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama