Rezultate te kerkimit per termin: +Iniciatives +Evropiane

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.469Z

Emigrantët, Meta: Europa nuk duhet të ngrejë mure, Shqipëria do bëjë pjesën e saj

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ndodhet në Split të Kroacisë, ne Konferencen e Kryeparlamentareve te Iniciatives Adriatiko-Joniane. Gjatë një konference me kryeparlamentaret e Shqiperise, Kroacise, Italise, Greqise, Sllovenise, Malit te Zi, Bosnjes, Ilir Meta tha se “Kriza e refugjatëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.469Z

Meta ne Kroaci Nuk duhen mure per refugjatet Shqiperia do luaj rolin e saj

Transmetuar me 16042016 - 1107 Kroaci 16 prill 2016 NOAal - Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjate nje vizite ne Split mori pjese ne Konferencen e Kryeparlamentareve te Iniciatives Adriatiko-Joniane Ne konference marrin pjese kryeparlam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.644Z

BE mund te heqe vizat per Maqedonine

Bashkimi Evropian mund te heqe se shpejti vizat per Maqedonine, nderkohe qe vendet e tjera ne rajon ende nuk i kane plotesuar kushtet. Sic raporton agjencia e lajmeve AFP, e cila i referohet nje raporti te publikuar ne faqen e internetit te Iniciatives Evropiane te Stabilitetit, vetem Ma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.645Z

ZMQ: Qeveria nuk mbajti premtimin per vizat

Zyra per Mbrojtjen e Qytetareve konstatoi sot se qeveria shqiptare nuk mbajti premtimin per levizjen e lire te njerezve duke mos zgjidhur gjate mandatit te saj ceshtjen e vizave. Duke reaguar per raportin e publikuar ne faqen e internetit te Iniciatives Evropiane te Stabilitetit, ku vlere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.733Z

PAD: “Reforma, bashkomi me LSI”

Presidenti i PAD, Neritan Ceka, konfirmoi dje se partia e tij do t’i bashkohet iniciatives se LSI-se per nje grupim te ri opozitar “PAD do t’i bashkohet nismes se LSI-se, per te krijuar nje front, qe nga e majta deri tek e djathta, per nje reforme te ndershme, transparente, nje reforme qe do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.271Z

A po bie atraktiviteti i Bashkimit Evropian ne Serbi

Ka disa arsye qe bie mbeshtetja per integrimet evropiane ne Serbi thekson per Deutsche Welle-n Nikola Jovanovic redaktor i periodikut Sfidat e integrimeve evropiane dhe drejtor i programit te Qendres per Politike te Re. Nje nga kryesoret eshte ngadalesimi i avancimit te Serbise ne kete proces dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.788Z

Fullani: Bankat, BE t’i pyese dhe filialet ne vendet e vogla Eglantina Nasi

“Politikat e ndermarra ne Eurozone per sistemin bankar, duhet te marrin ne konsiderate edhe efektet e tyre ne vendet joanetare ku veprojne filialet e bankave me origjine prej saj”. Keshtu eshte shprehur Guvernatori i Bankes se Shqiperise, Ardian Fullani, ne takimin teknik per nxitjen e bashkepun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama