Rezultate te kerkimit per termin: +Inovacionin

Meta: total 1000 / total_found 1193 / time 0.000 / keyword[0] inovacionin / docs[0] 1193 / hits[0] 1445 /
No Pic available
  • 2019-02-02

PËR NJË SHQIPËRI ME MUNDËSI, LIRI DHE VLERA

Jorida Tabaku Shqipëria nga janari 2014 është gdhirë një vend i mbushur në taksa dhe tarifa të reja. Shqiptarët janë sot një popullsi që nuk ka dëshirë të sipërmarrë biznese, inovacione por vetëm sipërmarrjen për emigrim. Rreth 400 mijë kanë tentuar apo janë larguar nga Shqip

Arkivi online, çdo dokument mund të merret nga shtëpia
  • 2018-10-30

Arkivi online, çdo dokument mund të merret nga shtëpia

Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave prezantoi sot një aplikacion nëpërmjet të cilit dokumentet arkivore tashmë mund të merren online Përmes këtij aplikacioni, studiuesit mund të porosisin nga çdo vend i botës, në çdo orë të ditës dokumentet që iu duhen dhe pasi të kryejnë pages

No Pic available
  • 2018-10-22

Hapet në Tiranë laboratori i kodimit dhe i programimit për fëmijë e të rinj

Veliaj: Risi që do transformojë Shqipërinë; Do të vazhdojmë me projektin inovativ  Tumo te Piramida Edhe Tirana ka tashmë një hapësirë të inovacionit dhe robotikës profesionale kushtuar vetëm fëmijëve, si një mënyrë për të nxitur shpirtin e krijimit tek ata, edukimin me kreativi

Bukë e purpurt? Well-bred, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten
  • 2018-10-17

Bukë e purpurt? Well-bred, shumë i  shëndetshëm dhe pa gluten

Drejtpërdrejt nga Universiteti i Pizës vjen buka e pasur me antioksidantë, natyrisht e kulluar dhe e përsosur për veganët E bukur, po aq e mirë: ajo është Well-Bred, një bukë me ngjyrën karakteristike të dhënë nga përdorimi i patateve të purpurta. Është ajo që ata kanë arritur

Rama në Davos: Në Tiranë hapet qendër rajonale për inovacionin
  • 2018-10-02

Rama në Davos: Në Tiranë hapet qendër rajonale për inovacionin

Qendra rajonale për inovacionin dhe kërkimin në fushën e teknologjisë, pjesë e rrjetit të qendrave të mbështetura nga Forumi Ekonomik Botëror, do të vendoset në Tiranë. Lajmin e njoftoi Kryeministri Edi Rama, i cili mori pjesë në takimin Dialogu strategjik për Ballkanin Perëndimor n

Sipërmarrja inovative në Shqipëri, 300 kompani prezantojnë idetë e tyre
  • 2018-09-18

Sipërmarrja inovative në Shqipëri, 300 kompani prezantojnë idetë e tyre

Veliaj: Bashkë me qeverinë do e kthejmë Piramidën në një shkollë alternative për teknologjinë e informacionit Mbi 300 kompani nga i gjithë rajoni prezantuan praktikat më të mira, idetë dhe projektet inovative të tyre në Tiranë në fushën e start up-eve, turizëm, teknologji, sistemi

Nikolla: 200 të rinj sigurojnë vend pune në administratë
  • 2018-07-21

Nikolla: 200 të rinj sigurojnë vend pune në administratë

Nga 600 studentë të diplomuar në Programin Kombëtar të Praktikave të Punës në administratën publike, 200 prej tyre siguruan kontratë për një vit pune. Ata ndanë njohuritë e fituara në institucione të ndryshme ku kryen praktikën e punës dhe u pajisën me certifikata. Ministrja e Ars