Rezultate te kerkimit per termin: +Inovacionit

Total: 1749
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.388Z

Hapet qendra e inovacionit

brbrTe gjithe ata qe jane te interesuar te paguajne fatura te ndryshme mund ti kryejne ato Online Aktualisht jane rreth 260 sherbime qe mund te realizohen nga shtepia pa patur nevoje te pritet ne radhe Ne ceremonine e perurimit te qendres se inovacionit kryeministri Rama tha se metoda e kryerjes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.756Z

Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijë

Një qendër e re laboratorike e inovacionit ka marrë jetë në Tiranë, ku fëmijët e kryeqytetit mund të mësojnë kurrikulat më të avancuara ndërkombëtare në robotikë, shkencë, teknologji, inxhineri dhe matematikë. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shprehu gatishmërinë e B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.197Z

Java e inovacionit energjia paguhet nga telefoni

Jetesa jone po behet gjithnje edhe me e lehte fale zhvillimit te teknologjise Kjo e fundit ofron mundesi per te kryer me shpejtesi shume nga punet tona te perditshme E tille eshte edhe nisma qe pritet te konkretizohet per faturat e energjise elektrike ato do te mund te paguhen edhe nepermjet telefon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.654Z

Indeksi i Inovacionit global: Shqipëria e fundit në Europë

Pas Shqipërisë renditen vetëm shtete të ashtuquajtura të botës së tretë, si Taxhikistani, Kurgystani, Namibia, Ruanda, Guatemala, Senegali etj Një tjetër raport e nxjerr Shqipërinë me treguesin më të përkeqësuar në Europë. Bëhet fjalë për Indeksin e Inovacionit Global për vitin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.958Z

Ministria e inovacionit ndihme per banoret e permbytur

Ministri i inovacionit dhe teknologjise se informacionit dhe komunikimit Genc Polo se bashku me drejtuesit e digasterit qe ai drejton derdhen ne logarine speciale te Postes shqiptare kontributet e tyre deri ne nje page mujore per tu ardhur ne ndihme banoreve te permbytur ne Shkoder. Ministri Poll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.547Z

Godina e Inovacionit: Të gjitha agjencitë inovative në një qendër

Nga shtatori ish- minsitria e Integrimit dhe një pjesë e ish Qendrës Kombëtarë të Regjistrimit do të kthehet në godinën e inovacionit, një godinë që do të pëmbledhë gjitha agjencitë inovative në vend. Në këto ditë gushti po bëhet zhvendosja e materialeve që kanë qenë në dy n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.016Z

Të ngrihet Agjencia e Kërkimit, Teknologjisë dhe Inovacionit

Qeveria miratoi dje vendimin për ngritjen e Agjencisë së Kërkimit, Teknologjisë dhe Inovacionit. Kryeministri Berisha tha se krijimi i kësaj agjencie synon të nxisë kërkimin shkencor jo vetëm në universitetet publike, por edhe në sektorin privat. "Kjo agjenci ka si risi të saj inovacio

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama