Rezultate te kerkimit per termin: +Insektet

Total: 401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.139Z

SHBA prodhon insektet e spiunazhit

Dronet (avionët pa pilot) amerikanë me armatime të rënda që përdoren për sulmet kundër terroristëve në Pakistan e Afganistan, do të pasohen nga mikropajisje ajrore, të bazuara në insektet fluturuese. Frika për lançimin e këtyre pajisjeve spiunazhi ka nisur që në vitin 2007, me rapo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.169Z

'> Helmime nga insektet, gjarpërinjtë

Rritja e temperaturave ka shtuar ndjeshëm edhe numrin e personave qe pickohen nga insektet dhe gjarperinjte ne rrethin e Elbasanit. Sipas mjekeve rreth 30 paciente shtrohen çdo jave ne spitalin e Elbasanit. Te semuret jane kryesisht femije dhe gra qe pickohen nga merimanga e zeze dhe gjarpërinjt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.730Z

Insektet, akrepat, gjarpërinjtë menuja në restorantet e Pekinit

Kuzhina e Azisë njihet në botë për ushqimet e pazakonta të cilat mund të gjenden nëpër restorantet e saj, ndërkohë që vëmendjen më të madhe të turistëve, e tërheqin restorantet të cilat ofrojnë ushqime nga insektet, shkruan Anadolu Agency (AA). Restorantet në rrugën Wangfujing n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.546Z

Shtohen rastet e pickimeve nga insektet

Shënohen viktima të reja të pickimit nga gjarpri në qytetin e Elbasanit. Kanë qenë të paktën 10 raste që janë paraqitur në spitalin kirurgjikal të qytetit, që shfaqin shenja të pickimit nga gjarpërinjtë, por edhe nga insekte të tjera helmuese. Mësohet se pjesa më e madhe e pacient

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:29.053Z

Varfëria në botë, OKB apelon: Njerëz, hani insektet për të luftuar urinë

SHBA- Insektet mund hahen për të ndihmuar për të luftuar urinë në botë, sipas një raporti të ri të OKB-së. Raporti i OKB-së nga Organizata e Ushqimit dhe Bujqësisë thotë se të konsumi i insekte mund të ndihmojë në nxitjen e të ushqyerit dhe në zvogëlimin e ndotjes, raporton BB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.495Z

Elbasan, shtohen rastet e pickimeve nga insektet

Shenohen viktima te reja te pickimit nga gjarpri ne qytetin e Elbasanit. Kane qene te pakten 10 raste qe jane paraqitur ne spitalin kirurgjikal te qytetit, qe shfaqin shenja te pickimit nga gjarperinjte, por edhe nga insekte te tjera helmuese. Mesohet se pjesa me e madhe e pacienteve kane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.445Z

Elbasan, shtohen rastet e pickimeve nga gjarpri dhe insektet

Të tjera raste të pickimit nga gjarpri janë shënuar kësaj here në qytetin e Elbasanit. 10 raste janë paraqitur në spitalin Kirurgjik të qytetit, nga ku mësohet se ndër ta më së shumti fëmijë. Gjendja e të pickuarve paraqitet jashtë rrezikut për jetën. ELBASAN- Shtohen rastet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama