Rezultate te kerkimit per termin: +Inspektort

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] inspektort / docs[0] 51 / hits[0] 68 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Vasili kritika inspektorëve sanitarë

Turistve nuk i sht ofruar nj shrbim sanitar n nivele t duhura. Kshtu sht shprehur ministri i Shndetsis, Petrit Vasili, gjate nje raportimi mbi situaten higjeno- sanitare n vend. "Ktij bumi t jashtzakonshm turistik, jo n t gjitha rastet inspektoriati sanitar i sht prgjigjur me vendosmr

No Pic available
  • 2010-09-02

Rritja e pagave në shëndetësi, diplomaci, aviacion dhe mbrojtje

Vendimi hyn në fuqi vnga 1 korriku i këtij viti Hyn n fuqi vendimi pr rritjen e pagave t infermierve nga 1 korriku i ktij viti. Sipas vendimit t qeveris, t marr m 8 korrik pr sistemin e infermieristiks rritja do t jet n masn 11 pr qind. Prfitojn shtes n pag punonjsit e infermie

No Pic available
  • 2010-09-01

ILDKP, hetim pasurive të Priftit, Bregur dhe Vokshit

N mbyllje kontrolli pr pasurin e Rams Teksa politika prej ditsh po thrret me t madhe pr akuza reciproke n afera korrupsioni, institucioni ligjor pr kontrollin e pasuris s funksionarve ndonse pa buj e zhurm, po punon paralelisht ose edhe me shpejt se zdhsat politik. Burime zyrtare pran Inspektoratit

No Pic available
  • 2010-09-01

Gjirokastër, rritet numri i bizneseve

Lehtsimi i procedurave t regjistrimit dhe plotsimit t dokumentacionit kanq numri i bizneseve te reja te celura gjate vitit 2010 n qarkun e Gjirokastrs t rritet me 10 % krahasuar me nj vit m par.Drejtori i tatim-taksave Nikolla Zhulla sht shprehur se n rrethet e Prmetit, Tepelens dhe Gjirokastrs ins

No Pic available
  • 2010-08-30

Kontrolli, inspektorët e mjedisit: Bashkia kryen punime pa leje

Lejet mjedisore, rindizet debati bashki mjedis. Deliu: Jo punime pa lejen mjedisore Inspektort e mjedisit akuzojn Bashkin e Tirans pr kryerjen e punimeve n kryeqytet pa marr leje mjedisore. Punimet e nisura nga bashkia n Qytetin Studenti kan rindezur debatin me Ministrin e Mje

No Pic available
  • 2010-08-28

Garda, kush përfiton rritje page nga 1 korriku

Rritje për nëpunësit me gradën rreshter deri tek majori. Përfitojnë rritje edhe punonjësit e administratës gjyqësore Qeveria ka miratuar rritjen e pags nga 1 korriku pr punonjsit e Gards s Republiks. N vendimin e plot parashikohet rritje pr disa kategori q fillojn nga

No Pic available
  • 2010-08-28

Punonjësit e rremë të Ministrisë së Financave gjobisnin lokalet

Inspektort e rrem shkonin nga Tirana n Kor e Pogradec pr t “drejtn e autorit” n muzik Prezantoheshin si punonjs t Ministris s Financave, prangosen pr vjedhje me an t mashtrimit dhe prvetsim t titullit apo detyrs shtetrore. Burime policore than pr gazetn se 3 persona jan arrestuar n flag