Rezultate te kerkimit per termin: +Inspektorati

Total: 4560
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.397Z

Inspektorati i Punës mbikëqyrje institucioneve

26/08/2010 Vendim i Këshillit të Ministrave Inspektorati Shtetëror i Punës do të bashkëpunime me të gjitha institucionet në varësi të ministrive, në bazë të rregullave të përcaktuara në vendimin e miratuar dje nga qeveria. Në vendim theksohet se inspektorati do të bashkëpunojë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.152Z

Inspektorati Shtetëror i Mjedisit

Gjatë vitit 2014 janë vënë 85 milionë e 560 mijë lekë gjoba Ndër të tjera, në raport theksohet se gjatë vitit 2014 janë kryer gjithsej 2183 inspektime Gjobat në total kapin vlerën e 850 milionë e 560 mijë lekëve. Bëhet me dije se pjesa më e madhe e tyre janë paguar nga aktivitete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.246Z

Ngrihet Inspektorati për arsimin parauniversitar

 Krijohet Inspektorati Kombëtar i Arsimit Parauniversitar (IKAP), në varësi të Ministrit të Arsimit dhe Shkencës. Sipas vendimit të djeshëm të Qeverisë, IKAP-ja është institucion i posaçëm i inspektimit, monitorimi, vlerësimit e këshillimit të cilësisë së arsimit paraunivers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Shperthimi, inspektorati mbyll furrnalten

Fatos Salliu Inspektorati Shteteror i Punes ka vendosur dje mbylljen e aktivitetit te repartit te shkrirjes se celiqeve, ne uzinen e prodhimit te celiqeve ne Elbasan. Vendimi eshte marre pas takimit te realizuar me drejtues te firmes turke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.988Z

Inspektorati bllokon naftë jashtë standardit

Nga kontrolli i ushtruar dy ditë më parë në pikat e karburantit në kryeqytet, rezultoi se shitej naftë "Diesel" jashtë standardit. Në kontrollet e ushtruara nga Inspektorati Qendror Teknik (IQT) rezultoi se disa pika karburanti me emër në Tiranë, shitej karburant D2 për D1, sqarojmë se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.191Z

Shpërthimet e bombolave, inspektorati gjoba tregtarëve

KORÇE - Inspektorati i punës në Korçë shton kontrollet në pikat e tregtimit të karburanteve dhe të bombolave të gazit, pas disa ngjarjeve të rënda, që ndodhën në këtë qytet.  Burime nga inspektorati bënë të ditur se, gjatë kontrolleve të kryera në pikat e tregtimit ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.409Z

Inspektorati ndalon lëngjet e dyshimta serbe

Inspektorati Sanitar i Republikës së Kosovës ka ndërmarrë gjatë ditës së sotme një aksion në nivelin lokal dhe qendror, lidhur me çështjen e ngritur rreth lëngjeve të prodhuara në Serbi si: “La vita” , “Hello”, “Verde”, “Takovo”, “Fruvita” dhe “Nectar”. “K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama