Rezultate te kerkimit per termin: +Inspektoratit

Total: 3990
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.918Z

Fitim Shishani, kryeshef i Inspektoratit Policor

Nga Express më 06 maj 2011 në ora 13:41 Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, pas rekomandimit të Komisionit për Procedurat dhe Përzgjedhjen e Kryeshefit Ekzekutiv të Inspektoratit Policor të Kosovës (IPK), emëroi Fitim Shishanin në pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv të Inspek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.360Z

Higjiena urbane, Vasilikritika Inspektoratit Sanitar

TIRANE- Duke bërë bilancin e punës së Inspektoratit Sanitar në fund të sezonit veror, ministri i Shëndetësisë Petrit Vasili u shpreh se ka munguar vendosmëria për tu përballur me problemet e higjienës urbane, sic mund të jenë zhurmat e padurueshme, kontrolli mbi mbeturinat apo niveli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.561Z

Kryeshefi i Inspektoratit Policor të Kosovës jep dorëheqjen

Prishtinë -Kryeshefi ekzekutiv i Inspektoratit Policor të Kosovës, Enver Rrustemi ka dhënë dorëheqjen nga posti që drejton, duke e motivuar për shkaqe personale. Burime brenda Inspektoratit Policor i kanë thënë Kohavisionit se kohët e fundit Rrustemi ka pasur presion të vazhdueshëm nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.426Z

Dhoma Amerikane e Tregtisë, 12 pyetje Inspektoratit të Punës

Informaliteti Biznesi i integruar pranë Dhomës Amerikane të Tregtisë i ka drejtuar 12 pyetje Inspektoratit të Punës mbi regjistrimin e punonjësve, kontratat e punës, lejet e zakonshme, raportet mjekoligjore apo detyrimin për të punësuar persona me aftësi të kufizuara. Biznesi amerikan n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.005Z

Xhuveli, Inspektoratit: Kontrolloni naftën

Ministri i Mjedisit, Lufter Xhuveli, ka deklaruar dje se duhet të dalin nga qarkullimi makinat e vjetra, që konsiderohen si një ndër faktorët ndotës të ajrit. Por, nga ana tjetër, ai ka kërkuar edhe nga ana e Inspektoratit të Hidrokarbureve kontrolle më të forta lidhur me cilësinë e na

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.992Z

Ndryshohen pagat e 140 punonjësve të Inspektoratit të Ndërtimit

Qeveria ka miratuar ditën e djeshme një organikë të re pagash për tre institucione. Institucionet në fjalë janë Inspektorati Ndërtimor e Urbanistik Kombëtar, Autoriteti i Kontrollit Shtetëror të Eksporteve dhe Agjencia Shqiptare e Biznesit dhe Investimeve. Në dyja agjencitë e mësipë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.771Z

Plumba mbi punonjësin e Inspektoratit, arrestohet polici me objektin pa leje

Aksioni i Inspektoratit Ndërtimor në Vlorë për pak sa nuk ka përfunduar në tragjedi. Prishja e një objekti, i klasifikuar si ndërtim pa leje në Pyllin e Sodës, është shoqëruar me reagimin e ashpër me armë nga pronari. Maringlen Xhezaj, shefi i Policisë Rrugore Ushtarake në Vlorë,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama