Rezultate te kerkimit per termin: +Instalimi

Meta: total 1000 / total_found 1259 / time 0.000 / keyword[0] instalimi / docs[0] 1259 / hits[0] 1439 /
13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë
  • 2019-04-10

13 prilli/ PD zgjedh të protestojë natën, Rama nuk e lë Lulin në errësirë

Një protestë mbarëkombëtare është paralajmëruar nga partia Demokratike dhe aleatët e saj për në 13 prill përpara Kryeministrisë. Ndryshe nga herët e tjera, për këtë protestë është përcaktuar ora 18:00, por që premisat e opozitës janë që pjesëmarrja masive e qytetarëve të b

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime
  • 2019-03-18

Nxehen gjakrat/ SHBA në Rumani, Rusia vendos Tu-22M3 dhe Iskanders në Krime

Rusia ka vendosur dy bombarduesit e saj strategjikë dhe sistemet raketore Iskander në Krime për të treguar se është gati për çdo kërcënim amerikan, pasi SHBA-të vendosën mbrojtësit anti-raketë në Rumani. Lajmin e ka dhënë një politikan i njohur duke thënë se kjo do t’i lejo

FOTOLAJM/ Policia e transformon sheshin para Parlamentit në Big Brother
  • 2019-03-04

FOTOLAJM/ Policia e transformon sheshin para Parlamentit në Big Brother

Nesër në orën 10:00 në sheshin para Parlamentit do të zhvillohet protesta e radhës e opozitës së bashkuar, e cila përkon me seancën plenare ku do të marrin pjesë edhe deputetët rezervistë që kanë pranuar të zëvendësojnë ata që lanë mandatet. Ashtu siç ishte paralajmëruar, pol

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat
  • 2019-01-20

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat

Muaji dhjetor i vitit që sapo mbylli siparin, ashtu si dhe i njëjti muaj i viteve të shkuara, u largua duke shënuar dhe duke marrë me vete ngjarje kriminale në kapitullin e njohur të grabitjes së vlerave monetare gjatë transportit, si dhe në njësitë e biznesit të sistemit bankar jo vet

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne
  • 2019-01-05

Rikonstruktohet gjimnazi A. Z. Çajupi, Veliaj: Fund mësimit me dy turne

Nxënësit e shkollës së mesme A. Z. Çajupi do ta nisin vitin 2019 në klasa dhe hapësira të reja. Investimi i Bashkisë së Tiranës ka bërë të mundur përfundimin në kohë rekord të rikonstruksionit të plotë të godinës së vjetër të shkollës, por edhe ndërtimit të palestrës s

Ja si duket Arena Kombëtare nga lart!
  • 2018-12-31

Ja si duket Arena Kombëtare nga lart!

Arena Kombëtare një investim gjigant i Federatës Shqipatare të Futbollit në bashkëpunim me qeverinë, FIFA-n dhe UEFA-n, mund të mos përfundojë brenda muajit mars, kur nisin dhe eliminatoret e Europianit, megjithatë punimet janë në një fazë të avancuar, aq sa ky impiant modern ka marr

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat
  • 2018-12-26

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat

Kategoria Superiore ka mbyllur aktivitetin e saj për vitin 2018, ndërsa Kombëtarja Shqiptare ka njohur kundërshtarët me të cilët do të garojë për një vend në Euro 2020, duke filluar që nga muaji Mars i vitit të ardhshëm. Për të bërë bilancin e një viti dhe për të diskutuar mbi