Rezultate te kerkimit per termin: +Institucioni

Meta: total 1000 / total_found 30900 / time 0.013 / keyword[0] institucioni / docs[0] 30900 / hits[0] 39173 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Thirrja e Nishanit: Pjesëmarrje masive për demokracinë

Presidenti në ikje i Republikës, Bujar Nishani ka votuar paraditen e së dielës në shkollën A. Z. Çajupi. Në prononcimin për mediat, Nishani ka ftuar qytetarët për një pjesëmarrje sa më masive, në mënyrë që të sigurojnë një të ardhme më të mirë për vete dhe familjet e tyre.

No Pic available
  • 2017-06-25

Llalla konfirmon: Autorët e plagosjes në Shëngjin ata që denoncoi Meta

Kryeprokurori Adriatik Llalla e cilësoi incidentin e Shëngjinit një ngjarje të rëndë. Duke folur nga Shkodra, Llalla konfirmoi se autorët e plagosjes me armë të aktivistit të LSI-së janë të njëjtët që denoncoi Presidenti i zgjedhur Meta nga Lezha. Llalla: Ngjarja e Lezhës është ng

No Pic available
  • 2017-06-24

KQZ dhe Policia e Shtetit bashkëpunim për zgjedhje të ndershme

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit  Haki Çako priti  në një  takim Kryetarin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Klement Zguri . Zguri  dhe Çako, kanë vizituar edhe  Grupin e  Drejtimit dhe Koordinimit në DPPSh, i ngritur për menaxhimin e  pr

Fabrika e shkrirjes në Kamëz, rrezik për banorët
  • 2017-06-22

Fabrika e shkrirjes në Kamëz, rrezik për banorët

Emisioni Fiks Fare solli mbrëmjen e së mërkurës rastin e banorëve të lagjes numër 4 në Bashkinë e Kamzës, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e një fabrike shkrirjeje në lagjen e tyre. Ata thanë për Fiksin se ndihen të rrezikuar nga tymërat dhe ndotja. Ku do ti rrisim fëmijët? P

No Pic available
  • 2017-06-22

Dhuna në familje, problem shqetësues në Berat

  Dhuna në familje njeh përmasa alarmante në Berat, ku çdo ditë raportohet nga një rast i ri. Sipas policisë rastet më të shumta të dhunës janë nga gratë që denoncojnë bashkëshortët. Shtimin e numrit të denoncimeve për këtë vit e konfirmon dhe Arta Dyrmishi, drejtuese e nj

No Pic available
  • 2017-06-22

Raporti/ Deputetët e Kuvendit të Shqipërisë kanë abuzuar me udhëtimet jashtë vendit

Deputetët e Parlamentit Shqiptar kanë abuzuar me paratë e taksapaguesve sa i takon shpenzimeve për udhëtime jashtë vendit. Deputetët, në shumë raste, janë nisur më herët për të marrë pjesë në konferenca të ndryshme, duke u argëtuar me parë publike. Gjithashtu, deputetët kanë nd

No Pic available
  • 2017-06-22

Shkarkohen nga detyra dy punonjës të OSHEE

Administratori i OSHEE, në Gjirokastër Haki Mustafa, ka shkarkuar sot nga detyra 2 punonjës të kompanisë. Të shkarkuar janë  Ilir Halaj, shef agjencie Koplik dhe Ziso Nasho, shef sektori teknik në njësinë Sarandë. Nuk jepet një aryse për shkarkimin e dy punonjësve të këtij insti