Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionin

Meta: total 1000 / total_found 8029 / time 0.004 / keyword[0] institucionin / docs[0] 8029 / hits[0] 9158 /
Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes
  • 2019-03-09

Kriza politike dhe roli i Metës, ish-Presidenti tregon formulën e zgjidhjes

Shqipëria ka hyrë në krizë politike dhe protestat nga ana e opozitës e këmbëngulja e kryeministri Edi Rama për të mos çuar vendin në zgjedhje të parakohshme kanë krijuar një situatë të nderë, e cila mund të ketë pasoja të rënda dhe ende nuk i dihet zgjidhja. Teksa ndërkombëtar

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!
  • 2019-03-08

Zonja e parë, kryetare e LSI, Bolino i ashpër: Ilir Meta po shkel Kushtetutën!

Pronari i Report Tv, Carlo Bollino ka akuzuar Presidentin Ilir Meta se është në shkelje të Kushtetutës, ngaqë ka lidhje direkte me një forcë politike. Duke folur në emisionin Open, Bollino deklaroi se Presidenti nuk duhet të ketë asnjë lidhje me partitë politike, kurse në rastin e Met

Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima
  • 2019-03-07

Përgjaket burgu grek! Sherr me thika shqiptarë-gjeorgjianë, ka viktima

Një sherr i dhunshëm është regjistruar sot në mbrëmje në burgun famëkeq grek të Koridhalos. Përplasja ka ndodhur në spitalin psikiatrik të burgut midis të dënuarve shqiptarë dhe të burgosurve rusisht-folës nga Gjeorgjia dhe Armenia. Në sherrin që zgjati rreth 5 minuta janë përdo

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha
  • 2019-03-06

Dorëhiqet prokurori i Prokurorisë së Përgjithshme, Petrit Fusha

Pas një karriere të gjatë jep dorëheqjen prokurori Petrit Fusha duke dalë në këtë mënyrë nga radhët e sistemit. Burimet thonë se ish-drejtuesi i Prokurorisë së Tiranës i cili aktualisht ishte prokuror në institucionin qendror të akuzës e ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit

Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)
  • 2019-03-06

Dora e hekurt e Ballukut prek edhe Albpetrol, shkarkohet drejtori (EMRI)

Kastriot Bejtaj Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku e nisi me dorë të hekurt detyrën e re që i besoi kryeministri Edi Rama duke çmontuar në vetëm pak kohë klanin Gjiknuri në institucionin që drejton. Ajo shkarkoi disa drejtorë të rëndësishëm, ku i pari në listë ishte kreu

No Pic available
  • 2019-03-05

Policia luftë me protestuesit, autobote me ujë me presion për shpërndarjen e tyre

Policia i ka marrë të gjitha masat për të garantuar sigurinë e deputetëve ditën e sotme, pas incidenteve që ndodhën në seancën e mëparshme plenare. Mësohet se në terren ndodhen mbi 1.600 forca, 200 me plan të organizuar vetëm për të ruajtur sigurinë fizike të deputetëve. Parlam

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot
  • 2019-03-05

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Dita e sotme do të jetë e ngjeshur me ngjarje politike dhe tensione. Opozita e bashkuar do të protestojë në orën 10.00 para ambiente të Parlamentit, ku pritet të ketë edhe tensione. Në të njëjtën orë Kuvendi mblidhet në seancë plenare. Madje pas vendosjes së datës dhe orës së se