Rezultate te kerkimit per termin: +Institucionit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.226Z

Nishani prezanton simbolet e Institucionit të Presidencës

Presidenti  Bujar Nishani miratoi ditën e djeshme simbolet e Institucionit të Presidentit të Republikës. Nishani miratoi flamurin, logon zyrtare të institucionit dhe dekoratën Nënë Tereza. Në faqen zyrtare të presidencës u prezantua flamuri i cili do të jetë i përbërë nga shqiponja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.225Z

Nishani miraton simbolet e Institucionit të Presidentit të Republikës

TIRANE-Presidenti Bujar Nishani ka miratuar ditën e sotme simbolet e Institucionit të Presidentit të Republikës. Presidenti miratoi flamurin, logon dhe dekoratën ‘Nënë Tereza’. “Në përfundim të procedurave për ideimin, modelimin dhe realizimin e simboleve të Institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.364Z

Totozani pret deputetë nga Kosova: Ruajtje pavarësisë së institucionit

Avokati i Popullit,  Igli Totozani, priti në një takim të veçantë, një delegacion zyrtar me deputetë të Kuvendit të Kosovës. Në këtë takim u diskutua mbi mënyrën e funksionimit të institucioneve të pavarura, në dy vendet tona, me fokus respektimin e të drejtave të njeriut. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.283Z

Simbolet e institucionit te Presidentit

Presidenti Bujar Nishani miratoi disa simbole të institucionit që ai drejton, si dhe një dekoratë të re që përkon me shenjtërimin e Nënë Terezës. Punimet e përzgjedhura nga komisioni dhe të miratuara nga Presidenti janë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.440Z

Shperdorim me fondet e institucionit Spahiu refuzon gjoben

Ish-nënkryetari i KLD-së kreshnik Spahiu nuk pranon të paguajë shumën e parave që i detyrohet KLD-së dhe i drejtohet Gjykatës së Tiranës. Spahiu i detyrohet Këshillit Të Lartë të Drejtësisë 4335 euro si shkak i shpenzime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.562Z

Njoftim i Drejtorisë së Informimit të Institucionit të Presidentit.

7 mars 2008 Drejtoria e Informimit e Institucionit të Presidentit ju bën me dije se për arsye të ndryshimeve të axhendës së Presidentit të Republikës, Bamir Topi, ceremonia e betimit të zonjës Vitore Tusha, anëtare e re e Gjykatës Kushtetuese, nuk u zhvillua dot sot siç ishte e plani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.825Z

Raporti PAMECA, Prokuroria akuzon misionin e BE: Dëmtoi hetimin e imazhin e institucionit

Organi shqiptar i Akuzës duket se nuk ia ka falur misionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri nxjerrjen e raportit në media, në të cilin janë kritikuar madje cilësuar si të dyshimta të gjitha iniciativat e Prokurorisë ndaj disa çështjeve që ajo i cilësonte si të rëndësishme dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama